Sevgi her zaman karşılık görür, kin de.. DOSTOYEVSKİ [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Moda Kitabı - Moda Kitapları

Moda konu başlığında toplam 80 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Moda kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Fatma Karabıyık Barbarosoğlu

İz Yayıncılık

Varlığını modernleşmeye borçlu olan moda, otoritesini "modanın eleştirilmezliği" üzerine kurmakta oldukça mahir davrandı. Bu maharetiyle birlikte moda, güzelin tarifini değiştirdi. Bu yeni tarife göre "moda olan güzeldir"; moda olan yani göze çarpan. En çok tartışılan ve göze batan zevkler ve renkler bile, modanın şemsiyesi altına girdiğinde "zevkler ve renklerin tartışılmazlığı" payesine yüksel..»»
Melis Alphan

Ayraç Yayınevi

Birçoklarına öyle görünmese de modanın ekonomik açıdan önemi kadar kültürel olarak etkisi de çok büyük. Efsanevi tasarımcı Coco Chanel'in dediği gibi moda sadece giysilerde var olan bir şey değil; moda soluduğumuz havadaki bir şey. Fikirlerle, yaşam tarzımızla, olan bitenle ilgili bir şey... Bu kitaptaki yazılar böyle bir pencereden Türkiye'nin moda görüntüsüne bakıyor. Yer yer mod..»»
Mark Tungate

Rota Yayın Yapım

Bir zamanlar yalnızca seçkinlerin tekelindeki bir lüks olan moda, artık herkes için erişilebilir olma özelliğini kazanmıştır. Zara, TopShop ve H&M gibi markalar Prada ve Gucci değerindeki giysileri öğrencilere ve halka sunmuştur. Medyanın büyük ilgisi; John Galliano, Alexander McQueen ve Stella McCartney gibi tasarımcıların kendi başlarına birer marka haline gelmelerine yol açmıştır. ..»»
Elif Jülide Dereboy

Özel Güzel Sanatlar Stilistlik-Moda

Önsöz Sunu 1900'lü Yıllar (1900 - 1909) -C. Frederick Wort- 1910'lu Yıllar (1910 - 1919) -Erte, Paul Poiret- 1920'li Yıllar (1920 - 1929) -Jeanne Lanvin, Lucien Lelong, Coco Chanel- 1930'lu Yıllar (1930 - 1939) -Madeleine Vionnet, Elsa Schiaparelli, Madame Grés- 1940'lı Yıllar (1940 - 1949) -Christian Dior, Nina Ricci- 1950'li Yıllar (1950 - 1959) -Pierre B..»»
Richard Sorger

Literatür Yayıncılık

Moda Tasarımının Temelleri adlı kitap, bir giysinin üç boyutlu olarak gerçekleştirilmesini ve moda tasarımının ana öğelerini moda araştırması, tasarım, kumaş ve kumaş teknikleri, yapı ve bir koleksiyonun nasıl geliştirileceği konularını öne çıkararak ele almaktadır. Kitap, moda tasarımının ana öğelerine ve yöntemlerine bir giriş sunar. Kitap, araştırmadan tasarıma, makinelerden yapı yöntemlerin..»»
Kolektif

Doğan Egmont Yayıncılık

Kendi stilini yaratmaya ve yepyeni bir moda akımı başlatmaya ne dersin? Violetta'nın Moda Kitabı seni bekliyor. Bu kitapta stilist sensin! Ürün özelliği: 3 Çizim Şablonu 70 Çıkartma 12 Desenli El İşi Kağıdı Eğlenceli Testler Moda İpuçları ve Tasarım Sayfaları (Tanıtım Bülteninden) »»
Clare Buckley

Literatür Yayıncılık

Literatür® Moda Tasarımının Temelleri Dizisi'nin sekizinci kitabı olan Stil Yaratmak, hızla büyüyen yeni bir disipline dair temel konuları ve uygulamaları, tarihi bağlamları ve güncel örnekleriyle açıklayarak, görsel sanatlar öğrencilerine bir rehber sunmaktadır. Bu kitap, moda imgesi yaratma süreci ve işin gerektirdiklerine ilgi duyanlar için yazılmıştır. Stil Yaratmak, yeni, hızla büyüyen ve ..»»
John Hopkins

Literatür Yayıncılık

Literatür® Moda Tasarımının Temelleri Dizisi'nin beşinci kitabı olan Moda Çizimi, temel konuların her birine dair teorik ve uygulamalı açıklamalarla, görsel sanatlar öğrencilerinin ihtiyacını karşılamak üzere tasarlanmıştır. Başarılı bir moda tasarımcısı olmak için çizim becerilerinizi geliştirmeniz gerekir, ancak moda sektöründe herhangi bir kariyer için de moda çizim tekniklerinin temel ilkel..»»
Kolektif

Doğan Egmont Yayıncılık

Merhaba tatlı kızlar! İşte modayı seven, yaratıcı Barbie kızları için harika bir tasarım seti! Barbie göz kamaştırıcı tasarımlar hazırlamana yardımcı olmak için en güzel şablonları ve desenleri seninle paylaşıyor. Ürün özelliği: Çizim Kalıpları 43 Çıkartma Desenli El İşi Kağıtları Şablonlar Tasarım Tüyoları (Tanıtım Bülteninden) »»
Rabia Kesik

Bahçeşehir Yayınları

Kız çocuklarının sevdiği moda ile içerisinde 24 moda dövmesi olan eğlendirici, moda ve arkadaşlık hakkında bilgilendirici bir kitaptır. (Tanıtım Bülteninden) »»