Sevmek birbirine değil, birlikte aynı noktaya bakmaktır. EXUPERY [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM



Kitap Ara:
Kitap Kişi

Mezopotamya tv zindi Kitabı - Mezopotamya tv zindi Kitapları

Mezopotamya tv zindi konu başlığında toplam 45 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Mezopotamya tv zindi kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Hans J. Nissen

Arkeoloji ve Sanat Yayınları

Günümüz uygarlığı Yakın Doğu`da doğmuş, gelişmiş ve daha sonra diğer bölgeleri de etkisi altına almıştır. Bu nedenle, genel olarak Mezopotamya olarak bilinen, Batı İran ile Akdeniz kıyı şeridi arasında kalan bölge her zaman kültür tarihçilerinin ilgi odağı olmuş. İki yüzyılı aşkın bir süredir bu bölgede arkeologlar binlerce kazı yapmış, görkemli olduğu k..»»
Şerefhan Ciziri

Doruk Yayınları

ANADOLU`DAN MEZOPOTAMYA`YA TARIH VE UYGARLIK»»
Jean Bottero

Yapı Kredi Yayınları

Dicle ve Fırat arasında suskunluğa gömülmüş, sazlarla kaplı, kilden bir ülke. Geriye hiçbir şey kalmamış. Hiçbir şey? Çiviyazısı tabletleri, yitik bir medeniyeti gün ışığına çıkaracak mıydı? Yıl 1802, olağanüstü bir serüvenin henüz başlangıcındayız. Antik Yunan-Doğu`nun en büyük medeniyeti Mezopotamya, bu tabletlerin ardına saklanıyor..»»
Murathan Mungan

Metis Yayınları

Murathan Mungan’ın yazarlığının özellikle başlangıç yıllarında dramanın özel bir yeri var. Yazar eğitimini, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü’nde tamamladı ve aynı bölümde master yaptı. Ankara Devlet Tiyatroları’nda altı yıl, İstanbul’da Şehir Tiyatroları’nda üç yıl dramaturg olarak çalıştı. Üniversite bitirme tezi sinema konusundaydı: “Türkiye Sinemasının İdeoloji..»»
Ephrem Isa Yousif

Avesta

KADIM GUNLERIN CENNETI MEZOPOTAMYA»»
Murathan Mungan

Metis Yayınları

Murathan Mungan’ın yazarlığında tiyatro özel bir yere sahip. Mahmud ile Yezida, yazarın hem yayımlanan ilk kitabı, hem de yazdığı ilk oyun. Daha sonra yazdığı Taziye ve Geyikler Lanetler ile birlikte Mezopotamya Üçlemesi’ni oluşturan oyun, yurtiçinde ve yurtdışında birçok amatör, yarı-amatör, lise ve üniversite topluluğu tarafından sahnelendikten sonra 1993’te de Ankara Devlet Tiyatroları tarafınd..»»
Jeremy Black

Aram Yayınları

MEZOPOTAMYA MITOLOJISI SOZLUGU TANRILAR IFRITLER»»
Ferzende Kaya

Anka Yayınları

MEZOPOTAMYA SURGUNU ABDULMELIK FIRAT'IN YASAM OYKU»»
Altay Gündüz

Büke Kitapları

Kitapta, Mezopotamya ve Eski Mısır uygarlıklarına ilişkin bilimsel, teknolojik, toplumsal ve kültürel etkinlikler, karşılıklı etkileri göz önüne alınarak, hümanist yaklaşımla nesnel biçimde incelenmiş ve ilgili konular mühendislik bakış açısıyla değerlendirilmiştir. Türkiye`de bugün, bu bağlamda yayımlanmış telif kitaplar ve makaleler, yalnızca, ilgili bilim insanlarının uzmanı oldukl..»»
Michael Roaf

İletişim Yayınları

53 harita; 342’si renkli 468 resim
Mezopotamya haklı olarak “uygarlığın beşiği” diye adlandırılmıştır. Toplumsal kalkınma ve insanlığın ilerlemesi için gerekli temeller, antik dünyanın Dicle ile Fırat ırmakları arasında uzanan (Mezopotamya, Yunanca Mesopotamia “ırmaklar arasındaki ülke” anlamına gelir) ve bugün Irak ve Suriye olan toprakların bir bölümünü kapsayan bu bölgesinde atı..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   Sonraki sayfa »