Sevgi ne kadar büyükse kederi de o kadar büyük olacaktır. SPİNOZA [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Mavi balina sesi dinle Kitabı - Mavi balina sesi dinle Kitapları

Mavi balina sesi dinle konu başlığında toplam 329 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Mavi balina sesi dinle kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Thomas Brezina

Say Yayınları

Dört Kafadarlar Takımı: Çocuklarının okumayı sevmediğinden yakınan anne ve babaları, öğrencilerinde kitap okuma zevki ve alışkanlığı olmadığı için üzülen öğretmenleri sevindirecek. Ya çocuklar, gençler? Asıl onlar sevinecekler Dört Kafadarlar Takımı`nı tanıdıkça. Sevinecekler, kitap okuma sevgisiyle dolacaklar, kahramanlarımızın sürükleyici serüvenlerini izledikçe onlar gibi düşünen, soran ve ..»»
Caroine Ash

ABC Yayın Grubu

Çocuğunuzun İlk yılındaki anı ve fotoğraflarıyla bugün oluşturacağınız bu çok özel albüm, yarın ona ulaşan değerli bir armağan olacak...

Çocuğunuzun fotoğrafını ön kapaktaki özel yerine koyabilirsiniz.

Özel hazırlanmış rengarenk çıkartmaları, aylık takvimlerdeki yerlerine yapıştırarak bebeğinizin gelişim albümü daha da ayrıntılı ve çekici yapabilirsiniz.»»

Hidayet Karakuş

Bilgi Yayınevi

Hidayet Karakuş`un usta kaleminden 7-12 yaş grubu için güzel bir roman Al Yanaklı Mavi Balon. Gükyüzünde süzülmek, bulutlar arasında uçmak isteğiyle dolu bir balonun öyküsü. »»
Yaşar KemalSabahattin Eyüboğlu

Yapı Kredi Yayınları

Her kültürün kendinden önce var olmuş bir başka kültürünün yatağında büyüdüğü Anadolu toprakları binlerce yıl zengin bir halk edebiyatına kaynaklık etti. Sabahattin Eyuboğlu ile Yaşar Kemal`in ortak çalışması olan Gökyüzü Mavi Kaldı bu büyük edebiyatın seçme ürünlerinden oluşuyor. Adını Yaşar Kemal`in koyduğu bu kitap, bir yandan halk edebiyatımızın zenginliğini, büyüklüğünü hangi büyük kültürlerd..»»
Yusuf Hayaloğlu

Anka Yayınları

dağların dorukları dumanlı olur

Geriye dönmez savaşçılar...

Fırtınayla sınanmıştır ömürleri

Karla yıkanmıştır yüzleri..

Bu yüzden asla vedalaşmaz

Ve kılıçlarında taşırlar şiiri!..

Bu yüzden sevdaları mahzundur

Yürekleri kallavi!

Alınları ihanet vurgunudur,

Gözleri intihar mavi.... »»

Regine Deforges

Kelebek Yayınları

HENRI MARTIN SOKAGI,101 NUMARA MAVI BISIKLET 2»»
Ayla Kutlu

Bilgi Yayınevi

KUCUK MAVI TREN»»
Buket Uzuner

Everest Yayınları

"Bir salı sabahı uyandım. Bütün gazeteler hayatta en çok sevdiğim kadının bir cinayet işlediğini yazıyordu. Bunu hiç beklemiyordum. Beynimden vurulmuşa döndüm. İç dengelerim şiddetle sarsıldı. Oysa gerçeği biliyordum ama bana kimse tek bir şey sormamıştı. Onu mahkum etmişlerdi! Kapı çalındı. İki asker beni almaya gelmişti. İç savaş çıkmış, seferberlik ilan edilmişti. Bunu bekliyordum. Hiç şaşır..»»

Fırat Gazel

Metis Yayınları

Türkiye`nin en fazla tartışılmış ancak detayları en az bilinen projelerinden biri Mavi Akım. Öncelikle Türkiye`de yönetselliğin tam anlamıyla şeffaf olmamasından, dolayısıyla toplumun iyi ve doğru haber alamamasından kaynaklanıyor bu bilgisizliğimiz. Ama aynı zamanda konuya bütünlüklü bir resim olarak bakamamaktan, konunun yanlış ve sığ terimlerle tartışılmış olmasından da kaynaklanıyor. ..»»
Claude Ponti

Arion Yayınevi

Hercule en iyi arkadaşı Laclope ile kimsenin içine giremediği kendi macera dolu şiirsel dünyalarını yaşamaktadırlar. Onlar "Mavi Ayak" kabilesinden, acı tanımaz, hükmeden, cesur ve yaratıcı yerlilerdir. İşaret diliyle birbirlerini anlayabilirler, kızakla karın üstünde jet hızıyla kayarlar, ağaçlara tırmanırlar ve onlara acı verenlere karşı intikam planları yaparlar. Günün birinde, köyün karanlı..»»

 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa »