İnsan, alışkanlıklarının çocuğudur. İBNİ HALDUN [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Mafya Kitabı - Mafya Kitapları

Mafya konu başlığında toplam 33 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Mafya kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Ecevit Kılıç

Bilge Karınca Yayınları

"Futbol ve Mafya (Kirli Kramponlar)" Kitabıyla futbol-mafya bağlantısını `isim isim` deşifre eden gazeteci Ecevit Kılıç, bu kez Türk mafyasının dilini ve tarihini araştırıyor. Konuşan Mafya kitabı iki yıllık bir emeğin ürünüdür. Kitabın ilk bölümünde Yavuz Sultan Selim döneminde, Yeniçeri Ocağı bünyesinde yangın söndürmek için oluşturulan "tulumbacılar"ın, zamanla kabadayı, baba, çete ve mafya lid..»»
Birol Aydın

Selis Kitapları

Eli silahlı birkaç tetikçinin faaliyeti ekranlarda allanıp pullanarak sunulmakla "işte mafya bu" mesajı zihinlere bırakılırken, gerçekler hep göz ardı edilir. Perde arkasında, eline hiç silah almadan menfaat temin eden işadamları, bürokratlar ve hatta devletin çeşitli kurumlanna mensup resmî görevliler bulunduğunu hiç düşündünüz mü? Gazeteci Birol Aydın, son yıllarda yaşanan büyük operasyonlar..»»
Tomas Lappalainen

Yerdeniz Yayınları

`Mafyanın, bir toplumun nasıl olması gerektiğine dair bir ütopyası yoktur. Onlar bu tür şeylerle uğraşmazlar. Bu tür şeyler politik hareketlerin işidir. Onların tek bir motivasyonu vardır; özel çıkarlar... Bu nedenle her şeyin özelleştirilmesini savunurlar. Politikayla ilgileri yalnızca politikanın yaratmış olduğu avantajları kullanmak içindir. Kendi adamlarını politikanın merkezine yerleştirme..»»
Tomas Lappalainen

Yerdeniz Yayınları

***Mafyanın, bir toplumun nasıl olması gerektiğine dair bir ütopyası yoktur. Onlar bu tür şeylerle uğraşmazlar. Bu tür şeyler politik hareketlerin işidir. Onların tek bir motivasyonu vardır; özel çıkarlar... Bu nedenle her şeyin özelleştirilmesini savunurlar. Politikayla ilgileri yalnızca politikanın yaratmış olduğu avantajları kullanmak içindir. Kendi adamlarını politikanın merke..»»
Serdar Bayoğlu

Kum Saati Yayıncılık

Demokrasinin en kutsal mabetlerine kadar girmeye cüret eden mafyanın ve mafya ekonomisinin ulaştığı boyut Ankara Ticaret Odası nın son raporuna konu oldu.Türk mafyasının içyüzünü ortaya koyan Hayatımız Mafya raporuna göre Türkiye de mafyanın cirit attığı 100 e yakın faaliyet alanı bulunuyor.Mafyanın el attığı bu sektörler arasında ne yazık ki eğitim yuvası okullar,şifa dağıtan hastaneler,keyifle i..»»
Atilla Akar

Timaş Yayınları

Sana, reddedemeyeceğin bir teklifte bulunacağım!

Don Corleone The Godfather

Mafya, dünya tarihinde ilk olarak ne zaman ve nasıl ortaya çıktı?

Mafya örgütlerinin güç kazanması devletleri ve toplumları nasıl etkiledi?

İstihbarat servisleri ile Mafya arasında kurulan gizli ilişkiler neler ve bu ilişkiler kimler aracılığıyla yürüyor?

CIA ve Mafya`nın ortaklaşa yaptığı operas..»»

Tomas Lappalaınen

Yerdeniz Yayıncılık

'Mafyanın, bir toplumun nasıl olması gerektiğine dair bir ütopyası yoktur. Onlar bu tür şeylerle uğraşmazlar. Bu tür şeyler politik hareketlerin işidir. Onların tek bir motivasyonu vardır; özel çıkarlar... Bu nedenle her şeyin özelleştirilmesini savunurlar. Politikayla ilgileri yalnızca politikanın yaratmış olduğu avantajları kullanmak içindir. Kendi a..»»
Pino Arlacchi

İletişim Yayınları

Bugünün Kitapları»»
Hakantürk

Akademi Kitabevi

MAFYA IMPARATORLUGU»»
Ali Erkan Kavaklı

Nesil Yayınları

Bu roman; mafyanın devlete sızması, sistemin mafyalaşması, medyanın mafya tetikçisi gibi kullanılması ve dillere destan vurgun hikayelerini anlatıyor. Bir banka etrafında cereyan eden ve korkunç boyutlara ulaşan soygunların nefes kesen hikayesi. Tehditler, suikastlar, cinayetler... Vurguncular, mafya ile iç içe... Medya ile kol kola... Hepsi sistemin kasasına çöreklenmiş. Banka genel müdürü Kora..»»