Sevmek birbirine değil, birlikte aynı noktaya bakmaktır. EXUPERY [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Mafya Kitabı - Mafya Kitapları

Mafya konu başlığında toplam 32 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Mafya kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Atilla Akar

Timaş Yayınları

Sana, reddedemeyeceğin bir teklifte bulunacağım!

Don Corleone The Godfather

Mafya, dünya tarihinde ilk olarak ne zaman ve nasıl ortaya çıktı?

Mafya örgütlerinin güç kazanması devletleri ve toplumları nasıl etkiledi?

İstihbarat servisleri ile Mafya arasında kurulan gizli ilişkiler neler ve bu ilişkiler kimler aracılığıyla yürüyor?

CIA ve Mafya`nın ortaklaşa yaptığı operas..»»

Pino Arlacchi

İletişim Yayınları

Bugünün Kitapları»»
Hasan Hüseyin Kahverengi

Kitaphane Yayınları

"Kolpacılık ve Zarfçı Mafyaya Karşı Cesaretli Olmanın Tüm Yolları" Korkularınızdan ve kötü alışkanlıklarınızdan kurtulmak istermisiniz? Cesaretli olmanın tüm teknikleri Mafyasal hareketler nasıl önlenir? Kolpacılık nedir? Zarfçılık nedir? Muhbirlik gerçeği Neden intihar komondosu olunur? Gizli örgütlerin işleyişi ve yapısı Yasal ve gizli örgütler Anarşistler ve teröristler Derin ..»»
Birol Aydın

Selis Kitapları

Eli silahlı birkaç tetikçinin faaliyeti ekranlarda allanıp pullanarak sunulmakla "işte mafya bu" mesajı zihinlere bırakılırken, gerçekler hep göz ardı edilir. Perde arkasında, eline hiç silah almadan menfaat temin eden işadamları, bürokratlar ve hatta devletin çeşitli kurumlanna mensup resmî görevliler bulunduğunu hiç düşündünüz mü? Gazeteci Birol Aydın, son yıllarda yaşanan büyük operasyonlar..»»
Kutlukhan Perker

Çınar Yayınları

- Bir geceyasırı ailece eve dönüyorduk. Günlerden pazardı. Köprüden geçerken uyanırdım hep... Ve Beylerbeyini kuşbakışı izlerdim. - Kızkardeşim 4, erkek kardeşim 5 yaşındaydı ve arka koltuktaki yüzyıl savaşları sürüyordu. Şimdi bıraktı ama o yıllarda babam her pazar içerdi. Bu da bir, şiddet, şefkat ve gerilim ortamını taşırdı beraberinde. Şefkat bize, şiddet yabancılara, gerilimi de annem..»»
Ali Erkan Kavaklı

Nesil Yayınları

Bu roman; mafyanın devlete sızması, sistemin mafyalaşması, medyanın mafya tetikçisi gibi kullanılması ve dillere destan vurgun hikayelerini anlatıyor. Bir banka etrafında cereyan eden ve korkunç boyutlara ulaşan soygunların nefes kesen hikayesi. Tehditler, suikastlar, cinayetler... Vurguncular, mafya ile iç içe... Medya ile kol kola... Hepsi sistemin kasasına çöreklenmiş. Banka genel müdürü Kora..»»
Ali Erkan Kavaklı

Nesil Yayınları

Müfettiş Safa Bey, öldürüldükten sonra Kömürhan Köprüsü altına atılan iki gencin katillerini bulmakla görevledirilir. Yzb. Hüseyin ve Komiser Ahmet ile birlikte araştırmalar başlar; bir dizi cinayetle yüzyüze gelirler. Cinayetin işleniş biçiminde benzerlikler göze çarpar. Soruşturma ilerleyip ipuçları ele geçince Safa Bey tehdit edilir. Komiser Ahmet esrarengiz bir şekilde öldürülür. Müfettiş..»»
Tomas Lappalainen

Yerdeniz Yayınları

***Mafyanın, bir toplumun nasıl olması gerektiğine dair bir ütopyası yoktur. Onlar bu tür şeylerle uğraşmazlar. Bu tür şeyler politik hareketlerin işidir. Onların tek bir motivasyonu vardır; özel çıkarlar... Bu nedenle her şeyin özelleştirilmesini savunurlar. Politikayla ilgileri yalnızca politikanın yaratmış olduğu avantajları kullanmak içindir. Kendi adamlarını politikanın merke..»»
Kübra Tonbuloğlu

Parola Yayınları

***Lara haddini aşıyorsun!*** Babamın bağırışı beni ürpertse de sinirle oturduğum yerden kalktım ve kapıya yöneldim. Ailemden tek kalan babamdı ama o da hareketleriyle kendinden nefret ettiriyordu. Ondan uzaklaşmak için üniversiteyi bilmediğim bir ülkede okumuştum. Oradaki sakin hayatım bitmiş ve yine bu nefret ettiğim eve dönmüştüm. En kötüsü babam hala aynıydı. Gaddar! ***Bu odadan çıkarsan ..»»
Şule Terzi

Parola Yayınları

Koşulsuz şartsız birbirlerine güvenmeyi, zorluklara göğüs germeyi ve sadakati bilenlerin hikâyesi… Yanında zorla kaldığı adamın bir süre sonra o kadar da katlanılamaz olmadığını düşünen Afra, aralarındaki yanlış anlaşılmayı düzeltmek, Yağız'a kendisini affettirebilmek için birçok uğraş verirken bulur kendini, aşkın mağlubiyetinin içinde… Yağız'ın verdiği güveni, ilgiyi ararken kabul etmişti belki ..»»