Para, gübre gibi etrafa yayılmazsa işe yaramaz. BACO [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Leb demeden leblebiyi anlamak deyiminin hikayesi Kitabı - Leb demeden leblebiyi anlamak deyiminin hikayesi Kitapları

Leb demeden leblebiyi anlamak deyiminin hikayesi konu başlığında toplam 505 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Leb demeden leblebiyi anlamak deyiminin hikayesi kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Joseph E. Stiglitz

CSA Global Yayın Ajansı

"Duyarlı, kışkırtıcı ve son derece ilginç."

- New York Times-

"Yeni ufuklar açan bu çalışmayı, dünya ekonomilerinin gelecekte izleyeceği rotayı önemseyen herkes okumalı."

- George Soros-

"Düşündürücü, derin ve iyi yazılmış... Gelişmekte olan ülkelerin gerçeklerine yeterince uyarlanamamış kendi halinde ekonomik doktrinin, yarardan çok zarar getireceğini ortaya koyan, saygı uy..»»

Stefan Zweig

Can Yayınları

Hem düşsel hem de tarihsel karakterler üstüne yorumlarıyla tanıdığımız Stefan Zweig`ı derin karakter incelemelerine yönelten, psikolojiye ve Freud`un öğretisine duyduğu ilgidir. Beş tarihsel kişiliğin portrelerini içeren Yıldızın Parladığı Anlar, Fransız Devrimi`nde bir politikacının portresi niteliğindeki Joseph Fouché`yle birlikte Amerigo da Zweig`ın nesnellikten çok sezgiye dayanan yaşamöyküler..»»
Oya Adalı

Pan Yayıncılık

"Anlamak ve Anlatmak", genelde okuma yazma uğraşı içindeki tüm okurlara, özelde de yüksek öğretimde Türk Dili öğrenimi gören, Türkçe-Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliği bölümlerinde okuyan öğrencilere ve eğitimin her düzeyinde Türkçe-kompozisyon dersi okutan eğitimcilere yardımcı olmak için hazırlandı. Kitabın amacı, düşünsel metinleri okuyup doğru ve eksiksiz olarak anlayabilme, düşünsel bir meti..»»
Hüsamettin Çetinkaya

Aralık

BATI`YI ANLAMAK/KURESELLESME,NEO-LIBERAL TAHAKKUM»»
Jon Scieszka

Günışığı Kitaplığı

Üç kafadar, Sam, Joe ve Fred, okulda sahneleyecekleri Eski Yunan mitolojisiyle ilgili oyun için prova yaparken, büyülü Kitap yine çalışır. Üç kafadar kendilerini, üç kafalı, gözü dönmüş iğrenç bir canavarın karşısında buluverirler. Ellerinde yalnızca alüminyum kâğıtla kaplanmış sahte bir yıldırım, püskürtme boyayla altın rengine boyanmış bir elma ve eğri büğrü bir daldan yapılmış küçük bir lir var..»»
Liz Behmoaras

Remzi Kitabevi

Serez´de bir hahamın oğlu olarak doğdu.Selanik´te Ömer Seyfettin´ler, Yunus Nadi´ler, Zekeriya Sertel´lerle omuz omuza çalışıp onlarla kalıcı dostluklar kurdu; Ziya Gökalp´ten etkilenerek dindaşlarının Türkleşmesi için yıllarca mücadele verdi... Peki Moiz Kohen, namı-ı diğer Munis Tekinalp,neden son yıllarında Nice´te yaşadı ve cenazesinin Türkiye´ye götürülmemesini, Fransa´da gömülmek istediğini ..»»
Emrullah Erdinç

Alfa Yayınları

Bir Metropol Hikayesi "Burçin Bircan" »»
Tosun Terzioğlu

Tübitak Popüler Bilim Kitapları

CAHIT ARF ANLAMAK TUTKUNU BIR MATEMATIKCI»»
Haluk Yavuzer

Remzi Kitabevi

Bu kitap, ana-babaların sağlıklı ve güvenli çocuklar yetiştirmelerine yol göstermek amacıyla yazıldı. Kitabın temel malzemesi, ıstanbul Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü´nün 23 yıldır sürdürdüğü “Ana-Baba Okulu“ projesi oldu. Ülker´in 1998 yılından itibaren sponsorluğunu üstlendiği bu proje çerçevesinde, 27 ilde toplam 17.000 aileye ulaşıldı. Bu etkinliği, 6 ilde 7800 öğretmene yönelik “Ü..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa »