Yalnız kendi nefsini düşünerek dost arayan, hizmetçi arıyor demektir. CENAP ŞAHABETT [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Pencere Yayınları

Pencere Yayınları

• Pencere Yayınları Kitapları | • Pencere Yayınları İletişim Bilgileri | • Pencere Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Pencere Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 53 kitap bulunuyor."Pencere Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Eugenia Ginzburg

Pencere Yayınları

Otuzlu ve ellili yılların arasındaki on sekiz yılını, Eugenia Ginzburg, bu buzul çağı takımadalarında geçirir. Bu yıllarda, büyük oğlu Alyosha, Leningrad'daki kıtlıkta ölür, kendisine öldüğü bildirilen kocasının izini kaybeder, dört yaşındaki oğlu Vasya'dan ayrılmak zorunda bırakılır ve oğlunu onaltı yaşına gelene kadar gör..»»
Dido Sotiriyu

Pencere Yayınları

Dido Sotiriu, "elektra"da, hayali bir kişiyi kurgulama gereğini duymamıştır. Kadın kahramanı gerçek biridir. Savaşımı, heyecanı ve sonu yaşanmış gerçeklerdir. Dido, kahraman ölümsüzlüğe doğru gidişini izler.»»
Şiyar Buzcu

Pencere Yayınları

Ta şuramda... Yalnızlık yüreğimin en derininde Kimseler bilmez burayı Ben uykularıma yenik düşmezdim Şu köhne yalnızlıkla tanışalı Şimdi düşlerimde yalnız, sesiz Kardelen çiçeklei gibi Yalnızlık benim içimde Ta şuramda, yüreğimde Onu bir ben yaşarım Kimseler bilmesin orayı Duymasın kimse içinde koşuşturan..»»
Hüseyin Hasançebi

Pencere Yayınları

Son Ermeniyi ortadan kaldırdığı gün Türkiye 'nin kurtuluşu olacak, ancak o zaman o yıkıcı sülüklerden kurtulacaktır. Tuğamiral Wilhelm Souchon (Ağustos 1915 Dinkel German Officers n33 )»»
Nesim Ovadya İzrail

Pencere Yayınları

"Meclis-i Mebusan'da söylediğim gibi, size de şunu söylememe izin verin: Ben sosyalistim, inanmış bir sosyalistim. Sosyalist ne hayduttur, ne de terörist."»»
Paylazu Kaptanyan

Pencere Yayınları

Bize, bir yaban köpeği ve yaratık gibi davranılıyordu. Birkaç kişiye ihtiyaçlarını temin etmek ve arkadaşlarını ziyaret etmeleri için izin verildi. Sonra Tokat'a doğru yola devam ettik. Tokat'ta şirin bir Ermeni kızı gördük. Kız tek başına bir bahçede ağaçtan meyve topluyordu. Ondan, bütün dindaşlarımızın sürgün edildikl..»»
Savas Kalenderidis

Pencere Yayınları

Savas Kalenderidis Öcalan'ın Türkiye'ye teslimi olayında Şam - Atina - Moskova, Roma - Moskova - Atina - Nairobi arasında geçen ve devletler arasında bir diplomasi savaşı haline gelen, sonuçta CIA-Türkiye mutabakatıyla İmralı'da son bulan hikayenin an be an tanığı olmuş, Yunan genelkurmayı tarafından görevli bir milli casustur. Türkiye'de okur..»»
Rona Aybay

Pencere Yayınları

Herkes, cinsiyet, ulusal köken, toplumsal statü, siyasal görüş, dil, yaş, uyrukluk yada din bakımından ayrım gözetilmeksizin bütün insanlara, insancıl bir biçimde davranmakla yükümlüdür. Kimse, insancıl karşıtı davranışlara destek olmamalıdır; bütün insanların başkalarının onuru ve özsaygısı için çaba gö..»»
Perihan Çelik

Pencere Yayınları

İlk sözü Merhaba alır "Nerden başlasam ki? Kolum bacağım yara bere içinde. Bunca yıl el üstünde tutulurdum insanın bulunduğu her yerde, birbirini tanısın tanımasın, karşılaşmalarda herkesin ilk sözüydüm ben. Dostça bakan iki gözün sevgiyle aralanan iki dudağın arasında sıcacıkça süzülüverirdim yüreklere.»»
Diana Gittins

Pencere Yayınları

... Diana Gittins yaşanan gerçekler ile "ideal aile" tanımının birbirine ters düşmesine erkeklerin itirazı olmadığını belirtiyor. Buna bir de "eşitlik" aldatmacasını eklemek gerekiyor. Aile son yıllarda belirli bir kesimde "Eşit, birbirini seven ve birlikte yaşamak isteyen eşlerin birlikteliği" gibi tanımlanıyor. Bu hoş bir talep olabilir ama kadınların ez..»»
Kadir Akın

Pencere Yayınları

"Doğrultusunu çizmeden yenilenme isteği yetmez!" -Sevim Belli-»»
Oral Çalışlar

Pencere Yayınları

Kürt sorunu çok taraflı bir paradigma. Benim bu röportajlarda yapmak istediğim, konunun bazı muhataplarını görüşleriyle birlikte kamuoyu önüne çıkarmak. Öcalan'ın görüşleri basınımızda ve medyalarda defalarca yer aldı. Fikirleri hemen herkes tarafından biliniyor. Ben bugüne kadar ortaya çıkmamış ya da fazla deşilmemiş konular üzerinde durmaya gayret ettim. Oldukça renkli bir tablo ortaya çıkarabil..»»