Alıcılar almaz, vericiler alır. Eugene Benge [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
Yabancı

Albert Camus

Albert Camus hakkında henüz tanıtım yazısı mevcut değil.


Yabancı


Yazar
Yayınevi
ISBN
: 9789750719042
Sayfa
: 0 s.
Yıl
: 2013
Yabancı Kitabı Tanıtım Yazısı
1942'de yayımlanan Yabancı, romancı, tiyatro yazarı ve düşünür olarak İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra yalnız Fransa'da değil tüm dünyada kuşağının sözcüsü ve yol göstericisi yazar Albert Camus'nün ilk ve en çok ses getiren yapıtıdır. Romanda, bir Arap'ı öldüren ama bu suçtan çok, gerçek duygularını dile getirdiği ve toplumun istediği kalıba girmeyi reddettiği için toplum dışına itilen bir "yabancı" aracılığıyla, XX. yüzyıl insanının içine düştüğü yabancılaşma anlatılır. Bir türlü ele geçirilemeyen "anlam"ın sürekli aranışını, bilincin toplumdan ve dış dünyadan kopuşunu, topluma yabancı duran kahramanın çevresiyle ve toplumla arasındaki çatışmayı anlatan roman, büyüleyici gücünü, arka plandaki derin ve suskun acıdan alır. Camus, genç kahramanı Meursault'nun dış dünya ile arasına koyduğu mesafeyi, kendine ve topluma yabancılaşmasını, annesinin ölümü dahil her şeye nesnel bir biçimde yaklaşmasını büyük bir ustalıkla dile getirir.
(Tanıtım Bülteninden)


Eser içerisinde yer alan fikir, düşünce, iddia ve mesajları "Ne anladım?" bölümümüzde diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Yabancı Kitabından Ne Anladınız?


Alıntılar Alıntı Yaz
Kitap için ilk alıntıyı siz ekleyin.

Yabancı Kitabından Alıntı Paylaşın


Sayfa 47, kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafıdır. Henüz bu kitap için s-47 eklenmemiştir.
Kitabı edinmişseniz kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafını siz ekleyin.

İncelemeler İnceleme Yaz
ezop
6 Ocak 2017 Cuma 20:31:18

20 li yaşların ilk çeyreğinde okuduğum kitapların bugün bile hala en satanlar listesinde olması saçma. Çünkü ortalıkta bir sürü saçma hergele dolaşıyor. Bu kitapları okuyarak büyüyenler hangi kovukta? Camus kafka'ya benzer karakterleri Kafka gibi ezik ve ağır depresifdir. Kitap her insanın karşılaşması muhtemel olan bir gerçeklikle başlar ve ağır ağır iler kaçaçak delik bulamazsınız. yabancıyla birlikte tüm varoluşa yabancılaşması iliğinize kadar yaşarsınız. Okuyun ve okutun ve çevrede dolaşan saçmalıklardan farkınız olsun.
Okunmasını tavsiye ediyor
!.sean.!
12 Ağustos 2015 Çarşamba 10:48:34

...
Okunmasını tavsiye ediyor
Gokkusagıcocukları
21 Aralık 2014 Pazar 21:20:35

kendisi büyük bi yazardır ve nobelle ödüllendirilmei hak eder, en çok bilinen romanı olan yabancı dan öte aslında en başarılı olduu bir roman da veba dır. bi okuyun derim zira olay gerçek bi öyküden alınmıştır
Okunmasını tavsiye ediyor
ccelayir
5 Ocak 2014 Pazar 01:09:16

Bu eserin ilk sayfasındaki ilk cümleleri okurken 'aradığım bu işte' dedim kendime. Artık eskisi gibi her kitabı okumak bana sıkıcı geliyordu. Özel eserler arıyordum. Anlatımındaki yalınlık beni acayip etkilemişti. 'Bugün annem öldü, veya dün, tam hatırlamıyorum.' sözünün derinlerinde yatan o acayip ruh halinin beni yakaladığını hissettim. Herkesin okuyacağı bir eser değil tabii ki. Albert Camus'u, 'Bugün annem öldü, veya dün, tam hatırlamıyorum.' felsefesini özümsemiş kişiler okur bence.
Okunmasını tavsiye ediyor

İnceleme Paylaşın


Edebiyat Defteri Puanı
Puanınız:
Bu Kitabı Tavsiye Edenler
Bu kitabı 10 kişi tavsiye ediyor.

keşanlı
Bu kitabı tavsiye etti.
ccelayir
Bu kitabı tavsiye etti.
gidilecek
Bu kitabı tavsiye etti.
talya smith
Bu kitabı tavsiye etti.
ANSIZIN
Bu kitabı tavsiye etti.
Gokkusagıcocukları
Bu kitabı tavsiye etti.
kbrahmet
Bu kitabı tavsiye etti.
ezop
Bu kitabı tavsiye etti.
!.sean.!
Bu kitabı tavsiye etti.
Şükran AY
Bu kitabı tavsiye etti.