Elmas nasıl yontulmadan kusursuz olmaz ise; insan da acı çekmeden olgunlaşmaz. (Konfüçyüs) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
Ustam ve Ben

Elif Şafak

Elif Şafak hakkında henüz tanıtım yazısı mevcut değil.


Ustam ve Ben


Yazar
Yayınevi
ISBN
: 9786050918038
Sayfa
: 0 s.
Yıl
: 2013
Ustam ve Ben Kitabı Tanıtım Yazısı
Öğrenme aşkıyla geçti ömrümüz, aşkı öğrenemesek de…

Tarihimizin en önemli ve çalkantılı dönemlerinden biri olan 16. yüzyılda İstanbul… Hindistan'dan gelen beyaz bir fil ve onun sırlarla dolu bakıcısı: Çota ile Cihan. Filbaz aynı zamanda bir üstadın çırağı. Ustası ise Sinan. Bu toprakların yetiştirdiği en büyük mimar.
Elif Şafak'ın muazzam hayal gücü ve zengin diliyle Osmanlı tarihinin derinliklerine doğru şaşırtıcı bir yolculuğa çıkıyoruz. Karşılıksız bir aşk, iktidar kavgaları, yobazlığın ortasında yeşeren sanat ve beklenmedik bir ihanet…
Bir tarafta bilime ve öğrenmeye inananlar, bir tarafta gelişmeyi durduranlar...
Ustam ve Ben, tarihi kişiliklerin, camilerin, kütüphanelerin, türbelerin, köprülerin resmigeçit yaptığı, rengârenk, canlı, sürprizlerle dolu bir dönem hikâyesi…

Öyle bir hayal dünyası ki içindeki konular ve tartışmalar günümüze dair de çok şey söylüyor. Uzun süre hafızalardan silinmeyecek, çok konuşulacak bir roman.

"İstanbul dediğin unutkanlıklar şehri. Orada her şey suya yazılmış. Ustamın eserleri hariç, onunkiler taşa kazınmış. O taşlardan birine bir sır sakladık. Çok zaman geçti üzerinden, nice alametler birikti ama hâlâ orada olmalı, bıraktığımız noktada. Bilmem bulan çıkar mı? Bulsa bile anlar mı? Ustamdan geriye kalan yüzlerce eserden ve binlerce, binlerce taştan bir tanesi var ki, altında gizli Arzın Merkezi."Eser içerisinde yer alan fikir, düşünce, iddia ve mesajları "Ne anladım?" bölümümüzde diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.
Semiray Emre
07 Nisan 2015 Salı 01:21:21

USTAM VE BEN KİTABINI OKUYUNCA ANLADIĞIM ŞEY ,HER DEVİRDE İNSANLARIN BİRBİRİNİ EZMEK .KÖTÜLEMEK VE SIRADIŞINA İTMEK ADINA YAPAMAYACAĞI ŞEYİN OLMAMASI.İKİNCİSİ BU DEVİRDE OLDUĞU GİBİ İSTANBUL'A O DEVİRDE DE İNSANLARIN GÖÇ ETMESİ VE BİTMEYEN TAHT KAVGALARI..
ÜÇÜNCÜSÜ MİMAR SİNAN GİBİ BİR USTANIN HAYALİ ŞEYLER KATILSA DA NELERİ KAÇ YAŞINDA BAŞARDIĞI.BAŞARININ YAŞI YOK .EN ÖNEMLİSİ DE BU.DÖRDÜNCÜSÜ İNSAN İSTERSE KOCA BİR FİİL İLE İNSANLA KURAMAYACAĞI İLİŞKİYİ KURABİLMESİ.OKUNMALI DİYORUM.

Ustam ve Ben Kitabından Ne Anladınız?


Alıntılar Alıntı Yaz
Kitap için ilk alıntıyı siz ekleyin.

Ustam ve Ben Kitabından Alıntı Paylaşın


Sayfa 47, kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafıdır. Henüz bu kitap için s-47 eklenmemiştir.
Kitabı edinmişseniz kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafını siz ekleyin.

İncelemeler İnceleme Yaz
Tuğba Yurdusev
26 Mayıs 2015 Salı 18:21:48

Yer yer uyutan,yer yer de heyecanlandıran ,akıcılığı ve derinliği belli bir dengeye sahip olmayan bir kitap.Fakat kurgu ilgi çekici. Bazı kısımları zorla yaşatılan bir hastaya benzettim.Bunun hiç gereği yok.Ömrü tükenmiş olayları uzatmak kitabın rengini soluklaştırmaktan başka hiçbir işe yaramaz.
Okunmasını tavsiye ediyor
birsel yalçın
21 Aralık 2014 Pazar 01:33:28

Doğrusunu isterseniz Elif şafak takipçisi bir okur olarak kitabı yetersiz buldum.yazarın her zamanki edebi uslup ve derinliğini bulamadım.sıradandı benim için.Bu güçlü kalemler için bir handikaptır.bir sonraki bir öncekinden iyi olmak zorundadır.
Okunmasını tavsiye ediyor
!.sean.!
23 Temmuz 2014 Çarşamba 08:07:33

Okunmali
Okunmasını tavsiye ediyor

İnceleme Paylaşın


Edebiyat Defteri Puanı
Puanınız:
Bu Kitabı Tavsiye Edenler
Bu kitabı 20 kişi tavsiye ediyor.

YOLCU OLSUN
Bu kitabı tavsiye etti.
OZKAN_RF
Bu kitabı tavsiye etti.
!.sean.!
Bu kitabı tavsiye etti.
da2h
Bu kitabı tavsiye etti.
ESK
Bu kitabı tavsiye etti.
biyeşim
Bu kitabı tavsiye etti.
kbrahmet
Bu kitabı tavsiye etti.
esra karpuzz
Bu kitabı tavsiye etti.
ŞeydaBozkurt
Bu kitabı tavsiye etti.
halime başaran
Bu kitabı tavsiye etti.