Kahramanlara tapınma, insan özgürlüğüne en az saygı duyulan yerlerde doruklara çıkar. Herbert Spencer [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
Şifacı

Şifacı


ISBN
: 9786051806792
Sayfa
: 0 s.
Yıl
: 2017
Şifacı Kitabı Tanıtım Yazısı
Şifacı Efsaneler diyarı, binlerce yıldır aynı isimle yaşayabilme ayrıcalığına sahip kadim bir kentte doğma lütfuna erişmiş, çok güzel vasıflar ile donanmış küçük bir kız. Doğduğu ve büyüdüğü evden başlayarak adeta bütün hayatı geçmişle bugün arasında bir ara kesitte geçmiş, çok başarılı bir akademisyenn mistik temalarla dolu gizemli öyküsü. Ailesinin binlerce yıllık şifacılık geleneği ile ilgili ritüeller, kulaktan kulağa fısıldanan esrarengiz öyküler, Akdeniz’in verimli topraklarında açan ve ona adeta arkadaşlık eden envai çeşit çiçekler arasında yaşanan iç içe hikâyeler buketi. Şifacı; sadece Yasemin’in matruşka bebeklerinkini andıran yaşam öyküsü ile sınırlı olmayıp, içinde çok farklı katmanlar bulunduran bir kitap. Geçmişten günümüze şifacılık geleneğinin seyrini, Şemsi Tebriz’i tarafından rüyalar yolu ile yaşamla ölüm arasında bir bağlantı kolunu andıran o tehlikeli role yönlendirilişini ve bu arada kendi yürek yarasının şifasını da bulma öyküsünü anlatan bir kitap. Lokman Hekim, Şahmeran, ölüleri diriltebilen kam kadınlar ve daha nice giz dolu ayrıntılar arasında geçen bir zümrüdü anka öyküsü. Dinin bilimle, yaşamın ölümle, gerçeğin düşle kesiştiği bir noktada yaşanan dramatik bir aşkın ve yeni başlangıçların öyküsü. Böylesi hiç yazılmadı..

Eser içerisinde yer alan fikir, düşünce, iddia ve mesajları "Ne anladım?" bölümümüzde diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Şifacı Kitabından Ne Anladınız?


Alıntılar Alıntı Yaz
Kitap için ilk alıntıyı siz ekleyin.

Şifacı Kitabından Alıntı Paylaşın


Sayfa 47, kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafıdır. Henüz bu kitap için s-47 eklenmemiştir.
Kitabı edinmişseniz kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafını siz ekleyin.

İncelemeler İnceleme Yaz
Yahya İncik
19 Eylül 2017 Salı 18:20:25

Okunası kitap diyorum fakat tavsiye etmiyorum çıkmış anladım tabi herkesin okuması için öneriyorum
Okunmasını tavsiye ediyor
Yahya İncik
17 Eylül 2017 Pazar 22:22:55

Okunası bir kitap
Okunmasını tavsiye ediyor
Uğur Demiröz
6 Eylül 2017 Çarşamba 23:48:43

Bir tavsiye üzerine aldığım bu kitabı çok sürükleyici ve bilgilendirici buldum. Kitap, aşkın yıpratıcı onarıcı tedavi edici yönlerini sizi içine çekerek bir çırpıda okumanıza imkan veriyor.
Harry Potter romanlarının sürükleyici yapısını bana hissettirdi. Sıkılmadan okudum, kitabın en ilgi çekici yönü ise şifalı bitkileri sayfalara harmanlaması idi. Romanın kurgusuna çok başarılı serpiştirilen bu şifalı sayfalar çok yararlı oldu. Kitabın finali çok etkileyiciydi, beğeni ile tavsiye ediyorum.
Okunmasını tavsiye ediyor

İnceleme Paylaşın


Edebiyat Defteri Puanı
Puanınız:
Bu Kitabı Tavsiye Edenler
Bu kitabı 2 kişi tavsiye ediyor.

Uğur Demiröz
Bu kitabı tavsiye etti.
Yahya İncik
Bu kitabı tavsiye etti.