Elmas nasıl yontulmadan kusursuz olmaz ise; insan da acı çekmeden olgunlaşmaz. (Konfüçyüs) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
Şeytanın Labirenti

Şeytanın Labirenti


Yazar
Yayınevi
ISBN
: 786055872618
Dil
: Türkçe
Sayfa
: 453 s.
Yıl
: 2009
Şeytanın Labirenti Kitabı Tanıtım Yazısı

Bu işaret ilk kez 4. yüzyılda Roma lahitlerinin üzerinde görüldü.

Daha sonra 16. yüzyılda bir İspanyol elyazmasıyla yeniden ortaya çıktı.

Şimdiyse burnumuzun dibinde, tarihi bir binanın altında esrarının çözülmesini bekliyor.

Kitapları her zaman en çok satanların arasında yer alan John Saul, otuz yılı aşkın süredir hayal gücünün derinliklerindeki karanlık diyarlardan ilham alan eserlere imza atmaktadır. Her yeni kitabında, en derinlerde sakladığımız korkularımızla kedinin fareyle oynadığı gibi oynama konusunda daha da ustalaşmış ve her defasında işe biraz daha heyecan katmayı başarmıştır. Söz konusu Saul ise, endişenin sınırlarını zorlamak ve insanları korkularıyla yüzleştirmek asla ürkütücü bir iş değildir.

"Saul tek kelimeyle sınırlarınızı zorluyor. Kendinizi masumiyetin çürümeye yüz tuttuğu bir dünyaya açılan lanetli bir kapının eşiğinde bulacaksınız..."
-Kirkus Reviews-

"Doğru unsurların doğru yerlerde buluşmasıyla vücuda gelmiş, kanınızı donduracak bir roman"
-Seattle Times-

"Saul, insanın tüylerini diken diken etmeyi en iyi bilen yazarlardan biri..."
-Detroit News-

"En derin korkularınızı kamçılayacak, etkileyici bir roman..."
-San Francisco Chronicle-

"John Saul okumak uyanıkken bir kâbusun içinde hapsolmak gibi. Her yeni bölümle birlikte daha da derinlere batıyorsunuz..." -Providence Journal-

"Paranoya... Ruhunuzda debelenen, içinizi kemiren kuruntuların yarattığı sancılar, parmak ısırtan bir ustalıkla işlenmiş."
-Cosmopolitan-

Babasının zamansız ölümü on beş yaşındaki Ryan McIntyre'ı duygusal bir karmaşanın kollarına attıktan sonra, annesi onu dik başlı ergenleri yola getirmekle ünlenmiş kutsal bir müessese olan yatılı Saint Isaac Katolik okuluna gönderir. Sorun denen şey Saint Isaac gibi bir yer için hiç de yabancı sayılmamaktadır çünkü Ryan okula vardığında, karşısında vahşice öldürülmüş, gizemli bir şekilde ortadan kaybolmuş ya da benzer akıbetlere uğramış öğrencilerin hikâyeleriyle dolup taşan ve kutsal duvarlarının içinde gün geçtikçe artan huzur bozucu olayların geliştiği esrarengiz bir yer bulur.

Peder Sebastian'ın okula gelişi bir takım şeyleri değiştirmeye başlamıştır. Emsalsiz bir bilgi birikimi ve yıllarca süren gizli çalışmaların meyvesi olan esrarengiz yeteneklerle donanmış bu genç rahip, aslında kilisenin en kutsal ve en esrarlı ritüellerinden birinin, yani şeytan çıkarmanın gücünü kanıtlamak için gönderilmiştir.

Ancak, Peder Sebastian'ın emrinde çalışan ve etrafında gelişen dehşet verici olaylar bataklığına gün geçtikçe daha fazla saplanan Ryan'ın bildiği başka şeyler de vardır: Artık madalyonun öteki yüzünü de görmeye başlamıştır. Okuldaki arkadaşlarının korku saçan değişimine şahitlik ederken söz konusu olan şeyin Tanrı olmadığından artık emindir. Pederin derdi şeytanı kovmak değildir... Bir şeyi uykudan uyandırmaya çalışıyordur sanki; dehşet saçan Engizisyon döneminden beri kasvetli köşesine çekilmiş, kindar efendilerinin melun emirlerini yerine getirmek için asırlardır deli divane olan o şeyi. Ve artık cehennemi dünyaya taşıma vakti gelmiştir.
(Tanıtım Bülteninden)

Eser içerisinde yer alan fikir, düşünce, iddia ve mesajları "Ne anladım?" bölümümüzde diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Şeytanın Labirenti Kitabından Ne Anladınız?


Alıntılar Alıntı Yaz
Kitap için ilk alıntıyı siz ekleyin.

Şeytanın Labirenti Kitabından Alıntı Paylaşın


Sayfa 47, kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafıdır. Henüz bu kitap için s-47 eklenmemiştir.
Kitabı edinmişseniz kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafını siz ekleyin.

İncelemeler İnceleme Yaz
Kitap için ilk incelemeyi siz ekleyin.

İnceleme Paylaşın


Edebiyat Defteri Puanı
Puanınız:
Bu Kitabı Tavsiye Edenler
Bu kitabı 0 kişi tavsiye ediyor.