Bilge sözler şeker kamışına benzer; ne kadar emsen de tadı tükenmez. (Afrika Atasözü) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
Sadakatte Zirve Hz. Ebubekir (R.A.)

Sadakatte Zirve Hz. Ebubekir (R.A.)


Yazar
ISBN
: 789752636279
Dil
: Türkçe
Sayfa
: 400 s.
Yıl
: 2007
Sadakatte Zirve Hz. Ebubekir (R.A.) Kitabı Tanıtım Yazısı
Dört Halifenin İlki, Peygamberimizin Hicret Dostu
Siyer ödüllü yazarımız Salih Suruç, her evde, her gönülde yer bulan Allah'ın Elçisi Hz. Muhammed'in(sav) Hayatı kitabından sonra, Asrı Saadetin gözbebeği Hz. Ebubekir Sıddik'ın(ra) hayatını okuyucuyla buluşturuyor. Sadakatte Zirve Hz. Ebu Bekir(ra) kitabı, Hz. Ebu Bekir'in doğumundan vefatına kadarki yaşamını, Mekke ve Medine yılları, Halifelik dönemi, hizmetleri ve dönemindeki fetihleri, kişiliği, ailesi ve saadet dönemindeki arkadaşlarıyla olan ilişkisi ile ele alıyor ve baştan sona akıcı bir üslupla sunuyor. Fazilet, güzellik ve hayırla geçen bu imrenilecek hayat hikâyesini, onunla yaşıyor gibi okuyacaksınız.

"O, hayatında istikamet ve manevi ahengini zerre kadar bozmayan ender insanlardan biridir. Her zaman dengeli davranmasını bilmiş, her zaman ve zeminde uzlaştırıcı ve kararlı tavrıyla Müslümanlar için gerekli biri olduğunu göstermiştir. Onu dersleri ve ünsiyetiyle özel olarak yetiştiren sevgili Efendimiz bu nedenle birçok kez, "Sen bize lazımsın, ey Ebu Bekir,"buyurmuşlardı. Hayatında O'na(sav) lazımdı, vefatından sonra ise geride bıraktığı ümmetine..."

Eser içerisinde yer alan fikir, düşünce, iddia ve mesajları "Ne anladım?" bölümümüzde diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Sadakatte Zirve Hz. Ebubekir (R.A.) Kitabından Ne Anladınız?


Alıntılar Alıntı Yaz
Kitap için ilk alıntıyı siz ekleyin.

Sadakatte Zirve Hz. Ebubekir (R.A.) Kitabından Alıntı Paylaşın


Sayfa 47, kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafıdır. Henüz bu kitap için s-47 eklenmemiştir.
Kitabı edinmişseniz kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafını siz ekleyin.

İncelemeler İnceleme Yaz
Kitap için ilk incelemeyi siz ekleyin.

İnceleme Paylaşın


Edebiyat Defteri Puanı
Puanınız:
Bu Kitabı Tavsiye Edenler
Bu kitabı 0 kişi tavsiye ediyor.

kalemdar68
Bu kitabı tavsiye etti.