Kararsızlık en büyük felakettir. Descartes [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
Prens ve Dilenci

Prens ve Dilenci


Yazar
ISBN
: 789757384656
Sayfa
: 347 s.
Yıl
: 2003
Prens ve Dilenci Kitabı Tanıtım Yazısı
Mark Twain'İn Her Yaştan Gençler İçin Bir Masal olarak adlandırdığı Prens ve Dilenci sürprizlerle, birbirinden gülünç çelişkilerle, heyecanlı maceralarla dolu bir çocuk kitabı gerçekten. Ama aynı zamanda her gerçek çocuk kitabında olduğu gibi sayfaların aralarına büyüklerin görmezden gelmeyi yeğledikleri acımasız gözlemler serpiştirilmiş.
Londralı küçük dilenci Tom Canty ve sarayın değerli küçük prensi Edward ilk karşılaştıklarında birbirlerine ne kadar benzediklerinin farkında bile değillerdi. Yalnızca merak ettikleri İçin elbise değiş tokuşu yapmışlardı. Ama bu küçük oyun ikisini de hiç düşünmedikleri, bırakın düşünmeyi hayal bile edemeyecekleri bir maceranın içine atmaya yetti. Küçük dilenci birden kendini Önünde saygıyla eğilen saraylıların' karşısında buluverdi. Tom ne İşe yaradıklarına bir türlü akıl erdiremediği görgü kurallar! ve saray incelikleriyle boğuşurken küçük prens de sefil arka sokaklardaki acımasız ve sert yaşamla tanışıyordu. Elbette çevrelerindeki hiç kimseyi anlattıklarına İnandıramadıkları için her yeni gün onlar İçin birbirinden garip olaylarla dolu yepyeni bir macera oldu.
(Arka Kapak)

Eser içerisinde yer alan fikir, düşünce, iddia ve mesajları "Ne anladım?" bölümümüzde diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Prens ve Dilenci Kitabından Ne Anladınız?


Alıntılar Alıntı Yaz
Kitap için ilk alıntıyı siz ekleyin.

Prens ve Dilenci Kitabından Alıntı Paylaşın


Sayfa 47, kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafıdır. Henüz bu kitap için s-47 eklenmemiştir.
Kitabı edinmişseniz kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafını siz ekleyin.

İncelemeler İnceleme Yaz
Kitap için ilk incelemeyi siz ekleyin.

İnceleme Paylaşın


Edebiyat Defteri Puanı
Puanınız:
Bu Kitabı Tavsiye Edenler
Bu kitabı 0 kişi tavsiye ediyor.