Televizyonu çok eğitici buluyorum. Ne zaman biri televizyonu açsa, öteki odaya gidip kitap okuyorum. (Groucho Marx) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
Prens

Prens


ISBN
: 9789756557362
Sayfa
: 142 s.
Yıl
: 1.2.2008
Ebat
: 13,5 x 21 cm
Prens Kitabı Tanıtım Yazısı
Machiavelli, her türlü dalaverenin "Büyük İlkeler`in ardına gizlenerek yapıldığı bir çağda yaşadı. "Prens" ile bu dalavereleri saklısız, bütün çıplaklığıyla ortaya koyarak, herhalde ortaya koyduğu şeyin gelecekte kendi adıyla anılacağını hiç düşünmemişti.Makyavelizm adlandırması aslında insanı bu büyük düşünürün hayatın içindeki bir gerçeği bu kadar "arsızca" ortaya koyuşundan duyduğu dehşetin ifadesidir. İnsanlık yapılagelen entrikalardan çok onun bu şekilde ifade ediliş tarzından dehşete düşmüştür.
Eser içerisinde yer alan fikir, düşünce, iddia ve mesajları "Ne anladım?" bölümümüzde diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Prens Kitabından Ne Anladınız?


Alıntılar Alıntı Yaz
Kitap için ilk alıntıyı siz ekleyin.

Prens Kitabından Alıntı Paylaşın


Sayfa 47, kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafıdır. Henüz bu kitap için s-47 eklenmemiştir.
Kitabı edinmişseniz kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafını siz ekleyin.

İncelemeler İnceleme Yaz
gölgeliuç
12 Ocak 2011 Çarşamba 18:00:13

Devlet otoritesini/iktidarını güçlendirmek için devlet yöneticilerine (Medicilere) verilen öğütleri ve ve kiliseye karşı siyasal yönetimi güçlendirmek amaçlı görüşleri içeren bu kitapta iktidarın korku ile saygı uyandırması daha önemli bulunur.Kitaptaki görüş ve öğütler de amacına uygundur.Ancak bence araçların amacı etkilediği hatta saptırdığı gerçeği, gözönünde bulundurulması gereken bir durumdur, hele de kişisel davranışlarında/pragmatizmde makyavelizmi esas tutanlar için.
Okunmasını tavsiye ediyor
M. Efruz Sermeda
11 Ocak 2011 Salı 11:22:03

Sömürü mantığını anlamak isteyenlerin okuması elzem olan kitaplardan biri..başucu ve altyapı bir kaynak haline gelmesi, amaç için araç olarak her haltı yemeyi meşrulaştırma gayretinden olsa gerek.Ne de olsa cerahat artık dillenmek ve sistemleşmek için cüret bekliyordu.
Okunmasını tavsiye ediyor
lacivertiğnedenlik
10 Ocak 2011 Pazartesi 22:14:04

her yol mübahtır anlayışının mihenk taşı ,günümüz politikacılarının sanırsam başucu kitabıdır ki aynen uyguluyorlar kitabı okuduklarını da sanmıyorum.tüm hukuk öğrencilerinin okuması gereken bir kitaptır aynı zamanda sınıfsal anlayışların politik görüşleridir.günümüz tolumlarını kaplayan bir hastalıktır makyavelizm ve bana göre her insanın içinde de vardır .
Okunmasını tavsiye ediyor
Göktürkmen
09 Ocak 2011 Pazar 16:10:54

Batı'da Karolenik devir sonu ve ön emperyal/sanayi sınıfsal dönem başı yönetim usulleri, Marolenik çokluktan, ön ulusal birliğe geçiş İtalya'sındaki Machiavelli'in tespitleri.

Bilindik söylemiyle amacauılşamada her yol mübahtır diyor. Mibahiye yani :)
Okunmasını tavsiye ediyor

İnceleme Paylaşın


Edebiyat Defteri Puanı
Puanınız:
Bu Kitabı Tavsiye Edenler
Bu kitabı 0 kişi tavsiye ediyor.

lacivertiğnedenlik
Bu kitabı tavsiye etti.
olmayanadam
Bu kitabı tavsiye etti.
M. Efruz Sermeda
Bu kitabı tavsiye etti.
Göktürkmen
Bu kitabı tavsiye etti.
oguz99
Bu kitabı tavsiye etti.
gölgeliuç
Bu kitabı tavsiye etti.