Cahil cesur olur. Hz. Muhammed (S.a.v) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
Kahperengi

Kahperengi


Yayınevi
ISBN
: 786050906059
Dil
: Türkçe
Sayfa
: 324 s.
Yıl
: 2012
Kahperengi Kitabı Tanıtım Yazısı

Romanları yayımlandığında en çok satanlar listesinden aylarca inmeyen Hande Altaylı'dan yaşamın içinden, samimi ve sarsıcı yeni bir roman.

O sabah yatakta gözlerini açtığında ise kendini iyi hissetmiyordu. Bir gece önce Fırat'ı görmek dengesini altüst etmişti. Geçmişin asla sandığımız kadar uzakta kalmadığı gerçeğiyle yüzleşmek, yeteri kadar uzağa gidemediği kaygısını doğuruyordu. Yoksa yıllar geçtikçe güçleneceğine, zayıflıyor muydu insan? Olgunlaşacağına koflaşıyor, dayanıklılığını yitiriyor muydu? Öğreneceğine unutuyor, bildiklerinden şüpheye mi düşüyordu? Geride bıraktığı onca şeyden ve onca yıldan sonra böyle yaprak gibi titremek, kendini başa dönmüş gibi hissetmesine yol açıyordu. Yürümüş, yürümüş ama hiçbir yere gidememişti. Belki de dünyanın yuvarlak olması, daima başladığın yere, yani kendine döneceğin anlamına geliyordu.

Küçük bir Anadolu kasabasından İstanbul'un ışıklı gecelerine uzanan bir yolculuğun hikâyesi. Sevginin değil, mecburiyetin birlikte tuttuğu bir ailede büyüyen Narin ilk kez âşık olduğunda yolların nihayet daha büyük yollara bağlandığını, o büyük yolların da başka şehirlere, ülkelere kavuştuğunu anlar. Ve biri gittiğinde arkasında bir yol bıraktığını. Ama o yolların nefrete, ihanete de açıldığını anlaması için aradan yılların geçmesi, dostlukların sınanması, kaybedilenlerin bulunması gerekecektir.

Aşka Şeytan Karışır ve Maraz adlı romanları yayımlandığı yıllarda en çok satanlar listesinden aylarca inmeyen Hande Altaylı'dan yaşamın içinden, samimi ve sarsıcı yeni bir roman.
(Tanıtım Bülteninden)

Eser içerisinde yer alan fikir, düşünce, iddia ve mesajları "Ne anladım?" bölümümüzde diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Kahperengi Kitabından Ne Anladınız?


Alıntılar Alıntı Yaz
Kitap için ilk alıntıyı siz ekleyin.

Kahperengi Kitabından Alıntı Paylaşın


Sayfa 47, kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafıdır. Henüz bu kitap için s-47 eklenmemiştir.
Kitabı edinmişseniz kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafını siz ekleyin.

İncelemeler İnceleme Yaz
Kaan Fırat Bal
27 Temmuz 2014 Pazar 00:35:54

Kitabın baş karakterlerinden birinin adıyla adaş olmam, kahperengi'yi okumak için oldukça heveslendirmişti beni. Romanda eski zamana yolculuk yaparak günümüze geçiş kurgusu eseri çok cazip kılmış ve okurken merak da uyandırıyor. Aşk, tutku, şehvet, aldatma, çatışma; aynı zamanda akıllı-onurlu, çalışkan-hırslı, okumuş-okumaya hevesli, zengin-yoksul vs. kısacası her şey var içinde.

İyi ki okumuşum dediklerimden.

Hande Altaylı'yı kutlarım. Emek bir çalışma olmuş hakikatten.
Okunmasını tavsiye ediyor
Şükran AY
03 Kasım 2013 Pazar 12:23:45

" Sadece yaşayanın bildiği, dışarıdan bakanın küçümsediği günler, geceler...Herkesin kıyameti kendine koptuğundan ve herkesin yangını kendini yaktığından, içinde olduğunuz karanlığın ne kadar koyu olduğunu kimse göremez.
Geçer derler sadece bilmiş bir tavırla, geçer merak etme.
Doğrudur söyledikleri, gerçekten de geçer ama ancak sen tek başına, o karanlıkta yeterince uzun süre yürüdükten sonra... "

Diyor Kitabın yirmi dördüncü bölümünün ilk paragrafında sevgili Altayl' lı.

Kurgusuyla, anlatımıyla hepsinden önemlisi hissettirdiği duygu yoğunluğuyla etkileyici bir romandı.
Taşrada, en zor maddi şartların yanı sıra, sevgisizliğin dip yaptığı bir aile ortamında yetişmiş bir avukatın İstanbul' da verdiği yaşam mücadelesi ve bunlara eklenen çok değerli bir dostluğu ve bununla çakışan yürekleri yakan bir aşk hikayesini kurguya ustalıkla yedirilmesi başarılan bir anlatım.

Gerçekten çok beğendim.Değerler öylesine güzel irdelenmiş ki...insani değerlerin aile,çevre ve sosyal ortamlardaki bakış farklılığı, yaşam koşullarında ne kadar korunabildiği kimlik ve karakterlerin en canlı diyaloglarıyla âyân edilmiş. Aile, sosyal ortam..ve insan...Hele ki küçük bir kız...küçücük yüreğinde dünyalara sığmayacak büyüklükte bir ideal ve ona ulaşmak için verdiği olağanüstü mücadelesi...Tavsiye edebileceğim bir kitap.
Okunmasını tavsiye ediyor

İnceleme Paylaşın


Edebiyat Defteri Puanı
Puanınız:
Bu Kitabı Tavsiye Edenler
Bu kitabı 0 kişi tavsiye ediyor.

Şükran AY
Bu kitabı tavsiye etti.
tülay kesmen arslan
Bu kitabı tavsiye etti.
AsilsizSonbahar
Bu kitabı tavsiye etti.
Kaan Fırat Bal
Bu kitabı tavsiye etti.