Kötünün dünyada eseri kalmaz. EYRANİ [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

İstiklal Harbimizin Esasları


Yayınevi
ISBN
: 9799757369386
Sayfa
: 424 s.
Yıl
: 01.01.2000
Ebat
: 13,5*19,5 cm
İstiklal Harbimizin Esasları Kitabı Tanıtım Yazısı
Kazım Karabekir Paşa`nın yayınevimiz tarafından yeni baskısı yapılan `İstiklal Harbimizin Esasları` isimli bu eseri ile ilgili Paşa`nın damadı Sn. Prof Faruk Özerengin şunları anlatıyor.
1933 yılında, bir gazetede İstiklal Harbi öncülerini hedef alan ve milli mücadele tarihini okuyucuya yanlış anlatan yayınlar üzerine Paşa hakikatları ortaya koymak için gazeteye bazı belgeler göndermişti. Bunlardan bir kısmı yayınlandı. Daha sonra bazı nedenlerle bu yayın durdurularak yalan yanlış, yayınlar neşredilmeye devam edildi. Bunun üzerine Paşa, İstiklal Harbi`nin Esaslarını konu alan bu özet kitabı hazırlayarak matbaaya verdi. Akabinde matbaa basılarak, basılmış olan 3000 adet kitap formları toplatıldı ve kireç ocaklarında yakıldı. İşte şuan elinizde tuttuğunuz bu eser, Paşa`nın yakılan kitabıdır. Eksiksiz ve hiç yayınlanmamış bölümleriyle Paşa`nın bu eserini de okuyucularımızın istifadelerine sunuyoruz. Ve ilk defa bu baskıda M.Kemal Atatürk`ün kendi el yazısıyla bu esere verdiği cevapları da bulacaksınız.

Eser içerisinde yer alan fikir, düşünce, iddia ve mesajları "Ne anladım?" bölümümüzde diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

İstiklal Harbimizin Esasları Kitabından Ne Anladınız?


Alıntılar Alıntı Yaz
Kitap için ilk alıntıyı siz ekleyin.

İstiklal Harbimizin Esasları Kitabından Alıntı Paylaşın


Sayfa 47, kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafıdır. Henüz bu kitap için s-47 eklenmemiştir.
Kitabı edinmişseniz kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafını siz ekleyin.

İncelemeler İnceleme Yaz
Kitap için ilk incelemeyi siz ekleyin.

İnceleme Paylaşın


Edebiyat Defteri Puanı
Puanınız:
Bu Kitabı Tavsiye Edenler
Bu kitabı 1 kişi tavsiye ediyor.

vuslat sultan
Bu kitabı tavsiye etti.