Elmas nasıl yontulmadan kusursuz olmaz ise; insan da acı çekmeden olgunlaşmaz. (Konfüçyüs) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
İnsan Anatomisi ve Kinesyoloji

İnsan Anatomisi ve Kinesyoloji


ISBN
: 789759215200
Sayfa
: 254 s.
Yıl
: 2003
İnsan Anatomisi ve Kinesyoloji Kitabı Tanıtım Yazısı
Malzemesi insan olan insan bilimcilerin ki, bunlar sağlık bilimciler, spor bilimciler,sağlıkla ilgili eğitim gören hemşirelerin, biyologların, spor adamlarının, masörlerin, fizyoterapistlerin vb. diğer yardımcı sağlık personelinin malzemelerini tanımadan görevini başarıyla gerçekleştirmelerini beklemek televisyonun devrelerini ve parçalarını, bunların fonksiyonlarım bilmeden onu tamir etmeye çalışmak gibidir. Ve.son derece mantıksızlık olur.

Spor bilimcilerin, sporcuların tekniğini geliştirebilmeleri, yeni bir teknik ortaya çıktığında o tekniği çok iyi analiz edebilmeleri, uygulanan kuvvetlerin hareket eden vücut bölümleriyle olan ilişkilerini inceleyebilmeleri vb için. insan vücudunu ve fonksiyonlarını çok iyi bilmeleri yani anatomi ve kinesiyolojiyi çok iyi bilmeleri gerekmektedir. Bu fonksiyonların incelenmesinde kendilerine yardımcı olabilecek ergonomistlerin, fizikçilerin, matematikçilerin, biyomekanik uzmanlarının vb. konuyla ilgili hesaplamalar yapabilmeleri için, gerekli ip uçlarını oluşturabilecek bilgileri, onlara en iyi şekilde sunmaları gerekmektedir, söz konusu bilim adamlarına problemlerini anlatabilmede son derece uzman olmalarının gerekliğine inanılmaktadır. Görevi direkt olarak insan vücuduna müdahaleden ibaret olan fizyoterapistlerin, hemşirelerin, ebelerin, belki her zaman yanlarında bir yetkili doktorun nezaretinde bazı müdahaleler gerçekleştirmeleri söz konusu olmayacaktır. Bazen kendi iradeleriyle kendi kararlarıyla bir müdahale yapmak zorunda kalacaklardır. Veya yetkili doktorla verimli çalışabilmesi için görevinin her aşamasında onunla terminolojik iletişim kurmaları gerekecektir. Bu nedenle malzemeleri olan insanı çok iyi tanımaları mesleklerinin her döneminde gerekecektir. Bu eserde de bu amaçlanmıştır.

Bu eserde emeği geçenlere; bu eserin hazırlanışında beni manen destekleyen mesai arkadaşlarıma, kıymetli meslekdaşlarıma, böyle bir eserin zorunluluğunu bana vurgulayan sevgili öğrencilerime ve diğer okurlarıma, siyah-beyaz bir ders notundan renki ve daha geniş muhtevalı bir kitaba geçiş yapmamda bana heyecan kazandıran Marmara İletişim Basın Yayın Dağıtım Elektronik Turizm İnşaat Sanayi Tic. Ltd. Şti.' Ne Çınar Ofset Ltd. Şti. Çalışanlarına, Kendilerine Ait Olan zamanımdan fedakarlık eden eşim Sıddıka Dilşad KAYA ve Oğlum Ahmet Selim KAYA 'ya sonsuz teşekkürlerimi sunarım.
(Önsöz)

Eser içerisinde yer alan fikir, düşünce, iddia ve mesajları "Ne anladım?" bölümümüzde diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

İnsan Anatomisi ve Kinesyoloji Kitabından Ne Anladınız?


Alıntılar Alıntı Yaz
Kitap için ilk alıntıyı siz ekleyin.

İnsan Anatomisi ve Kinesyoloji Kitabından Alıntı Paylaşın


Sayfa 47, kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafıdır. Henüz bu kitap için s-47 eklenmemiştir.
Kitabı edinmişseniz kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafını siz ekleyin.

İncelemeler İnceleme Yaz
Kitap için ilk incelemeyi siz ekleyin.

İnceleme Paylaşın


Edebiyat Defteri Puanı
Puanınız:
Bu Kitabı Tavsiye Edenler
Bu kitabı 0 kişi tavsiye ediyor.