Kılavuzu para olana her kapı açıktır. SHAKESPEARE [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

İstanbul esenler otogarı kamil koç Kitabı - İstanbul esenler otogarı kamil koç Kitapları

İstanbul esenler otogarı kamil koç konu başlığında toplam 838 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki İstanbul esenler otogarı kamil koç kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Betül Sayın

Günışığı Kitaplığı

Günümüz İstanbul`unun kalabalık semtlerinden birinde yaşayan Mert Osmanlı Sultanı`nın düzenlediği şenlikleri izlemek için sabırsızlanan Hamdi. Hipodrom`da düzenlenen yarışları ailesiyle izlemeye giden Helen. Bizontion döneminde balıkçlık yapan dedesine yardım eden Milya.de bir mağarada yaşan kemik tokalı kız. İstanbul’u artık küçükler de okuyor! Tanınmış çocuk kitapları illü..»»
Ralf Arditti

Alfa Yayınları

Türkiye`de bankalarda 50 milyar $`a yakın döviz mevduatı var. Yatırımcı döviz faizlerini artık düşük buluyor. Merak ediyor, dünyayı araştırıyor. Açıl Ufkum Açıl sayesinde uluslararası finansal araçlar hakkında bilgi ediniyor. Türkiye`deki bankası ona hizmet getirirken, "Niçin aynı hizmeti yurtdışından yatırımcılara da vermeyelim?" diyor. İşler büyüyor, İstanbul 10 yılda bölgenin "özel bankacılık" ..»»
Sadun Boro

TEB

Denize, rüzgara, tuza, yeşile, insana karışmış bir yaşam... Sadun Boro Vira Demir`de, denizin çağrısına uyarak atıldığı yarım asarlık bir serüvenin tüm birikimini deniz tutkunlarıyla paylaşıyor. Sadun Boro`nun, denizcilerin İstanbul-Antalya güzergahı üstündeki irili ufaklı birbirinden güzel koyları ve limanları en ücra yerlerine kadar güvenle gezmeleri için hazırladığı bu rehber, koy harit..»»
Esin Eden

Oğlak Yayınları

Sofralarımızda hep dengeli beslenmeye dikkat edilirdi. Nakışlı, kolalı keten örtülerle ve peçetelerle özenle hazırlanırdı sofralarımız. Genelde günlük mönülerimiz bir çorba, bir etli yemek, bir zeytinyağlı, bir de tatlıdan yada meyveden oluşurdu. Konuklarımız olunca bunlara birkaç meze de eklenirdi ama hiçbir zaman aşırıya kaçılmaz, çeşitlerimiz artmazdı. Kitapta görüleceği gibi yemeklerimizin bir..»»
Sadi Borak

Kırmızı Beyaz Yayınları

Bu kitapta, Mustafa Kemal`in Harp Okulu`na girdiği 1899`dan, Samsun`a gitmek üzere İstanbul`dan ayrıldığı 16 Mayıs 1919`a kadar olan dönemde İstanbul`daki çalışmalarına ayrıntılı yer verilmiştir. Bu arada Atatürk`ün -özellikle 1899 - 1919 arası dönemde- yaşam öyküsü ile sicilindeki tutarsızlıklarla ilgili ilk kez yeni tarihler ileri sürülmüştürilgili hiçbir yapıta girmemiş pekçok yeni bilgi ve ..»»

Yahya Kemal Beyatlı

İstanbul Fetih Cemiyeti

"Yahya Kemal için İstanbul, tabiî güzelliğinin yanında, Türk milletinin fizyolojik olarak kazandığı mükemmeliyeti, kültür ve medeniyette vardığı seviyeyi gösteren bir şehirdir. Bu sebepten olmalı ki o, İstanbul’u çok sever; onun içinde yaşamaktan, onu keşfetmekten büyük zevk duyar. Türk kültür ve edebiyatında İstanbul’un manasını ilk kavrayan yazar Yahya Kemal’dir. İşte "Aziz İstanbul" Yahya Kemal..»»
İskender Pala

Kapı Yayınları

Gök kubbenin altında insanın ruhunu soyan kötülükler ve giyindiren aşklar adına…Doğu ak ejder yılında başladı yirmi üç bin yıllık gizem… Uzayın sonsuzluğuna açılan kapıyı keşfe çıkmış bilge rahipler, uğruna topluca can verdikleri bir sırrın, binlerce yıl sonra, bir şair tarafından aşkın derin katmanlarına saklanarak korunacağını bilselerdi…Siruş başlıklı murassa hançerin kabzasına parmak izlerini..»»
Mıgırdiç Margosyan

Aras Yayıncılık

Diyarbakır`da, Hançepek`te, Gavur Mahallesi`nde başlayan, ancak benim fikrim dahi alınmadan, alelacele, sadece ve sadece anadilimi öğrenmem için İstanbul`a postalanmamın ardından, geriye kalan yaşamımı, benim hiç de hayal edemeyeceğim şekilde etkileyen o anın, o yolculuğun gerisinde bıraktığım Türkçe `gavur!`, Kürtçe `fılla!` sözcüğü, daha İstanbul`a ayak basar basmaz götürülüp yerleştirildiğimiz ..»»
Brigitte Peskine

İnkılap Kitabevi

"1945 yılının ocak ayında Ruslar yaklaşırken, Almanlar Auschwitz’i boşaltmaya başladılar.Flora, yorgunluktan ve açlıktan sersemlemiş halde, asla öğrenemediği bir dilde verilen emirleri anlamadan, karların içinde yürüyor, canlı cenazeler ordusu her yerden dışlanıyordu; Yer yok...Ne için yok? Ölmek için mi?"

İstanbul’da Bir Yahudi Ailesi ile tanıdığımız Rebecca, hayatının aşkını bulmuş ve II..»»

Adnan ÖzyalçınerSennur Sezer

İnkılap Kitabevi

İstanbul, adına çok sayıda methiye düzülmüş, yüzlerce yıllık tarihiyle insanoğlunun kent algılamasını ve bilincini etkilemiş, büyük bir dünya kenti. Tarih boyunca dışındakilerin hevesle baktığı, fethiyle bir devrin sona ermesine yol açmış, ihanete uğramış ama ona her sığınanı bağrına basmış kadirşinas bir kent. Geçmişinden bugüne kadar hep bir kültür ve inanç mozaiği niteliği taşımış, birçok ..»»

 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa »