Sevgi her zaman karşılık görür, kin de.. DOSTOYEVSKİ [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

İslami evlilik Kitabı - İslami evlilik Kitapları

İslami evlilik konu başlığında toplam 66 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki İslami evlilik kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Ruşen Çakır

Metis Yayınları

Ayet ve Slogan, ilk kez 1990 yılından yayımlandı ve kısa sürede konusunda bir klasik haline geldi. Ruşen Çakır, gazeteci ve araştırmacı olarak İslami oluşumlara bakarken, alışılmış bakış açılarını ve klişeleri reddetmiş, konusuna dokunmayı, konusuyla gerçekten ilişkiye geçmeyi tercih etmişti. Ayet ve Slogan`ı böylesine başarılı kılan da bu oldu... Şerif Mardin kitabın 9. Basımı için kaleme..»»
Charles Lindholm

İmge Kitabevi

Bu kitap İslam`ın kökenlerine, doğasına ve evrimine ilişkin bir değerlendirme; aynı zamanda İslam`ın on dört yüzyıl önce köklendiği Ortadoğu ile, hala içlerinde büyük bir güç olmaya devam ettiği Arap, İran ve Türk toplumlarının kültürlerine ilişkin bir araştırmadır. İslam ve içinde geliştiği kültürler birbirinden ayrılamaz niteliktedir ve yazarın da gösterdiği gibi..»»
Kenan Çayır

İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları

Türkiye`de 1970`lerin sonu 1980`lerin başında yükselmeye başlayan İslami hareketler son çeyrek yüzyılda önemli bir gündem maddesi oluşturdu. Bu hareketler, on yıllar içinde büyük bir değişim gösterdi.

Kenan Çayır, Türkiye`de İslamcılık ve İslami Edebiyat başlıklı bu çalışmasında, İslami hareketlerdeki büyük değişimi mercek altına yatırıyor. Çayır, bu dönüşümü İslami söylemi üreten en öne..»»

Edip Yüksel

Ozan Yayıncılık

"Kuran, yalnızca kuran, başka şey değil, sadece kuran..."

Muhammed peygamberin ölümünden sonra çok sayıda olumsuz gelişme oldu. Ruhbanlar, İslam`ı yalnızca Allah`a özgülemek yerine, onu `kutsal` ortakların bir ürünü haline dönüştürdüler:

- Allah +

- Muhammed +

- Muhammed Peygamber`in arkadaşları +

- Muhammed Peygamber`in arkadaşlarının arkadaşları +

- Mezhe..»»

Mustafa İslamoğlu

Düşün Yayınları

İslâmî Diriliş Hareketleri, 1986 yılında Aylık Dergi'de dizi halinde yayınlandığında, birçok yerden yüzlerce hatta binlerce fotokopi yapılıp dağıtıldığı haberi geldi. Bu dizinin kitap halinde yayınlanma taleplerini şimdiye dek hep geri çevirmiştik. Çünkü, arzumuz, bu dizide çok özet bir biçimde ele aldığımız hareketleri kitap çapında ayrıntılı olarak tekrar yazmaktı. Bu arzumuzu, İslami Hareketler..»»
Mustafa İslamoğlu

Düşün Yayınları

Ümmet-i Muhammed´in 1400 küsur yıllık tarihi zaferin, saadetin, imarın ve yükselişin tarihi olduğu kadar; hezimetin, felaketin, yıkımın ve çöküşün de tarihidir. Ama her şeyden önce bu tarih İslami hareketin tarihidir. Çünkü bu hareketin özünde süreklilik vardır. 3 Mart 1924 tarihinde hilafetin ilga edilmesiyle ortaya çıkan yeni durum, bir takım yeni kavramların doğmasına sebep oldu. İslami hare..»»
Mevdudi

Pınar Yayınları

Kavramlar, bir düşüncenin, bir inancın veya herhangi bir konunun anlaşılması noktasında anahtar mahiyetinde kelimelerdir. Bir meseleye ilişkin kavramların eksik veya yanlış anlaşılması, bizatihi o meselenin bütününü eksik veya yanlış anlaşılması sonucu doğurur. Bir düşünceyi, bir inancı veya herhangi bir konuyu doğru anlamak istiyorsak, anlamak istediğimiz konuyu ilgilendiren kavramları doğru bilm..»»
M. Hüseyin Fadlallah

Pınar Yayınları

Bu kitabın sunulmasının asıl amacı söylemin planla, biçimin içerikle, ıstılahın mefhumla içice olduğunu, yarının bugünden başladığını, geleceğin şimdi üzerine kurulduğunu ısrarla vurgulamaktır. Bu bağlamda şunu söylemek gerekir ki, İslamcıların sorumluluğu ağırdır. Çünkü onların söylemi, insanlara bütün iylikleri müjdeleyen niteliktedir. Bu yüzden toplumsal ve tarihi hesaplaşma son tahlilde çok in..»»
M. Ahmet Varol

Seha Neşriyat

... Filistin İslam toprağıdır. Belli bir nesil veya tarihin bir döneminde yaşamış insanların, yahut herhangi bir liderin toprağı değildir. Orası bütün nesillerin, herhangi bir kısmından taviz vermeyi veya satmayı değil tamamen kurtarmayı omuzuna yüklenmiş vazife olarak gören Müslüman önderin toprağıdır. Bundan dolayı Uluslararası konferansla veya başka yolla o toprakların bir karışının bile teslim..»»
Ali Rahnema

Kapı Yayınları

İnsan Şeriatı'yı anlamak için, onun yaşadığı zaman ve mekânın tabiatı ve âdetleri anlaşılmalıdır. Onun içinde yaşadığı toplumda mertlik, haysiyet ve fedakârlık faziletti. Haysiyet uğrunda yapılan fedakârlık ise acı getirir. Acı ve özleyişin verdiği zevk hayatın motoru hâline gelir. Bu toplumda değerli insanlar bir acısı olan, onunla yaşayan ve hiçbir zaman bunu açığa vurmayanlardır. İnsanı insan y..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa »