Egomu Doyururmusunuz?
2,497 izlenme   |   101 yorum   |   Sıralama:
Sonraki Sayfa »   Son »
Yorum Yaz
Murat Kayali
#

Kalabalıklara rağmen yalnızlığın ve isole bir yaşamın bizi kuşattığı bu zamanlarada, her insanın biraz daha çok sevilmeye,ilgi görmeye ve okşanmaya ihtiyacı olduğunu düşünerek
bu forum konusunu açıyorum.
Bilhassa şairlerin hassas rulu insanlar olduklarını ve sanatçının alkıştan yaşadığını da biliyorum.
Gelin buraya...
Saçlarınızı okşayalım,övelim,yalnızlığınızı paylaşalım.
Egonuzu doya doya yasatalim size.

Sen neymişsin be abi (abla) ...!

Dedirtecek katılımlar bekliyorum.
Öyle olmasa da, biz diyecegiz.
Biz alkışlayacağız.
Sonra, kimse beni görmedi deme!
Beğen

Mehtap ALTAN

evvet profilinizdeki asalet kıskandıracak derecede...

açtığınız forumda cesaretin kanadına yüklenmiş gerçek bir hadi desteği....

tebirkler...

Murat Kayali

Sayın Altan,
resimler yalan söyleyebilir biliyorsunuz:)
haydi dedim ve sizde her kime ve her ne için olursa olsun övgü ve sevgilerinizi esirgemeyiniz.Teşekkürlerimle...

Mehtap ALTAN

esirgemedim endişelenmeyin...

sahra'nın egosuna dokundum...

Kalimera.

:))) Sen neymişsin be abi, hiç de gözükmeyip forumlarda, bir anda acaip bir forum açıyorsun. Hımmmm, bak fena hâlde takdir ettim bilesin. ;) (Sen hitabım, "sen neymişsin abi" sözü yüzündendir, affola.)

gölgenindüşü

Bende buna açlık duyan herkesi alkışlıyorum !!!
Günlük yaşamda günlük insanları ( Süper güçleri olmayan Süpermen leri ) bende alkışlıyorum.

gölgenindüşü

Bende buna açlık duyan herkesi alkışlıyorum !!!
Günlük yaşamda günlük insanları ( Süper güçleri olmayan Süpermen leri ) bende alkışlıyorum.

gülkurusu
#Bazen kalbine çelme takar aklın... Kendi üzerine düşersin bazen!..

oooo ... bu nasıl bir forumdur böyle ...

müthiş bir fikir... muhteşem bir konu ...

harikasınız sn. Kayalı ...

inanın egolar şişip şişip patlayacak burda ...

tam bize göre ...

can-ı gönülden kutluyorum yaratıcı zekânızı ...

sonsuzca tebriklerimle !
Beğen

gülkurusu

sizin egonuzdan başlayayım dedim ... sürç-i lisân eyledimse affola :)

Murat Kayali

Sayın Gülkurusu,

forumu ben başlattığıma göre, benim egomdan başlamanız isabetli oldu.
Dediğiniz gibi şişip şişip patlasın egolar.
Kimbilir, belki de en çok ilgiye ihtiyacım yok diyenler ilgiye hasrettir...

Kalimera.

:)) patlamasınlar sevgili Gülkurusu mümkünse. Şişşsinler, ama lütfen dışarlarda patlasınlar. Çekemem vallahi hiççç...

Gülkurusu' na yan masadan kocaman bir buket gül, Nebiha yollamış. ;)

gülkurusu

gülkurusundan Nebiha'ya da gönül dolusu güller :)

Alpii94
#Herşeye rağmen ne olursa olsun hayat yaşamaya değer! Zaten keşkeler,Çekilen offf lar değilmidir hayatı güzel kılan?...

Sayın Kayalı,
Öncelikle forumda bu içerikte bir konu açmış olduğunuz için sizlere tüm içtenliğim ve samimiyetimle teşekkürlerimi sunuyorum...Haklısınız...Şair kaleme döktüğü cümlelerin;Olumlu yada Olumsuz yorumlanmasını ister elbette...Çünkü bu yorumlarla şair yol haritasını belirler doğruyu yanlışı seslendiği belirttiği kısmın yorumları ile neyi doğru yaptığını neyi yanlış yaptığını anlar...Özellikle Benim gibi acemi şairler...
Beğen

Murat Kayali

Sayın Alpii94,

aslında burada sizin gibilerinin kendilerini farkettirmelerini çok diliyorum.
Çalışmaları ve kendileri gözden kaçan arkadasların burada ben buyum demeleri güzel olur.Teşekkürlerimle.

hüzün şairi
#Mertek öğreti aracı olsaydı eğer, değdiği yerden kan değil fikir fışkırırdı.. HÜZÜN ŞAİRİ: N Y

ego ve alkış bana göre bir neyi hem yanlızlığı hem de yanlışı işaret eder. Ego üzre çıkılacaksa eğer bir yola hatalarda göze alınmalıdır. Egonun bir diğer yarısı ise bencilliği işaret eder. Kalben inanarak başlanılan bir işte veya şiirde egoya yer olmaz. İnanmak ve yürüdüğün yolun ne olacağına karar verip yön seçtikten sonra insanın egosal duygulara ihtiyacı yoktur bana göre.

Güvensizlik göstergesidir ego. Hayatın her yönü içinde geçerlidir bu. Kendine inanan, inandıklarını savunan, zamanın kıymetini bilen her yürek egosu üzre asla zamanını harcamaz. Ego kibirden ve zayıflıktan beslenerek doğan bir duygudur çünkü. Saygılar.
Beğen

Alpii94

Mantıksız değil...Bir yerde sizlerde haklısınız.

hüzün şairi

Insanoğlunun doğduğu andan beri içinde yetiştirdiği, sizi onun siz olduğunuza inandiran, inanç bakımından şeytanla birebir anlamda olan bir varlıktır. Güzel olan herşey insana çekici gelir, ego da öyledir ve egonuz tadmin edildiği sürece her zaman size iyi hissettirir. Peki bu kadar güzel birşey nasıl bu kadar yıkıcı olabilir?

Misal;

sabah kalktıgınızda kahvaltınızı yapar sonra aynanın karşısına gecip kendinizi güzel hissedeceğiniz şekle getirirsiniz. Insanların bakışlarının olumlu olmasını bekleriz. Ama o gün insanların sizin hakkınızda soyledigi 3-5 olumsuz kelime belli etmeseniz de gününüzün berbat gecmesini saglayacaktır.
Iste olay bu noktada aslında, hep başkaları tarafından sırtınız sıvazlansın istersiniz. Insanların söyledigi şeyler doğrular ise her zaman batar ve egonuzun sesi size daha doğru gelir. Bu yüzden de o söylenenlerin doğruluğu göz ardı edilip savunmaya ya da saldırıya hazırlar sizi...

Bir sabah kalktıgınızda aynaya insanlara güzel gorunmek icin degil sadece kendiniz adına temiz bakımlı olmak için bakın. Insanların söylediklerini her zaman dikkate alın. Gurur yapmayın gurur, öfke, kin, korku bunlar hep egonun beslendigi duygulardır. Egonuza(seytanınıza) yenik düsmeyin. Unutmayın ki ne kadar yenik düserseniz egolarınıza korkularınız o kadar büyücek sizi yutup silikleştirecektir. Hatta sizi aslınızdan koparıp bambaşka bir kişilik haline getirecektir. HER ŞEYDEN ÖNCE KENDİ SIRTINI SIVAZLAYAN OLMAYI ÖĞRENMELİDİR İNSAN... Hayat ummadığı anda önüne yalnızlığı ve acıları getirip bıraktığında sağında solun da birilerini ararken kaybedeği zamanı kendine verip kendine sahip çıkmalıdır. Giden zaman ya da sevdiklerimiz hatta sevdiğimiz şeyler geri gelmiyor çünkü...

Teşekkür ve saygılarımla.

Murat Kayali

Sayın hüzün şairi,
Burada Ego dahil, çok şeylerin ne olup olmadığını tartışabileceğimizi diliyorum.İlk yorumunuzda böyle bir verimlilik görmek beni çok sevindirdi, devam.Teşekkürlerimle.

M. Efruz Sermeda
#

doyması var mı ki egonun !?

somurtkanlığımı tebessüm kabul edebiliyorsa öpsün başına koysun...
Beğen

Murat Kayali

Sayın ksehzade,
doyup doymayacağını artık ben bilemem ama diliyorum ki; somutkanlığınızın yerini bir gülümseme alır.Bakın bu şiirim belki bunu başarır:)Teşekkürlerimle.
Yazı karakterinin türkçe olmamasını mazur görünüz, kopyalayıp yapıştırdım.

Sen Gülesin Diye Bu Siir

cok siirler yazildi
cok seylere
cok kimselere
sanirim hic kimse
sebepsiz yere
bir siir yazmadi, sadece sen gülesin diye
gerci bende anlamadim ya ne istir
ama vallahi sadece sen gülesin diyedir
sen gülesin diye bu siir

akrabam degilsin
sevdalim, arkadasim da degilsin
kimbilir belki somurtkansin da
seni tanimiyorum ya
ve belki de simdi okurken acili bir andasin da
her ne durumsa da
haydi gülmeye baslasana
al iste gülünesi bir siir sana
sakin yanlis anlama
billahi sadece sen gülesin diyedir bu siir
sen gülesin diye bu siir

ben
sadece birileri gülsün diye yazilan bir siir görmedim
siirine gülünsün isteyen sair görmedim
aman gülme kirilirim
aman gülme darilirim
sanki senden cok sey istedim
sadece gül dedim
haydi baslasana
sen gül
ben isitirim
sen gül
ben sevinirim
zaten sen sen gülesin diyedir bu siir
sen gülesin diye bu siir
baska bir sebep arama
beni deli falan da sanma
vallahi sadece sen gülesin diyedir bu siir
sen gülesin diye bu siir

bu siiri bir edebiyat harikasi sanma
sakin gülmekten katilip kalma
senin le dalga falan da geciyorum sanma
geceleyin okursan, sesli kahkaha atma
ciddi ciddi uyuyanlari uyandirma
gülmemek icin de fazla zorlanma
sen gül
ben isitirim
sen gül
ben sevinirim
billahi sadece sen gülesin diyedir bu siir
sen gülesin diye bu siir

Murat Kayalı

asran
#Yazmayı seviyorsun madem, yaz. Bırak duyma, boş konuşmalar, boş uğraşlar ve o sana bomboş gelen her türlü ıvır zıvırı. Yalnızca yaz. Satır aralarını oku yazılanların içinde en çok. Hakikati görmek çok da zor değil, biliyorsun :))

:)))

Sahi sanılma riski ya da hakikat olanın hakkı olandan daha azıyla yetinmek zorunda kalma riski yan yana.

Sayın Kayalı, forum konusu itibariyle oldukça entresan oldukça da isabetli bir noktasından yakalamışsınız beşer'i.

Kitap kapağı olacak kadar hoş olmuş bu arada profil fotoğrafınız. Oldukça karizmatik bir duruş ve sadelikle asaleti buluşturmuşsunuz. Tebrik ediyorum, her ayrıntı için ayrı ayrı.

Selamla...

Beğen

Murat Kayali

Sayın Asran,

dilerim bu forum gerekliliğinin altını çizer. Bakın resmim hakkındaki söylemlerinizi bir baş okşaması olarak algıladım bile ve kendimi iyi hissediyorum. Teşekkürlerimle.

sahra
#

eyvah yine mi ? hiç gerek yoktu bu foruma...eksikliğini duymuyorduk.
Beğen

_cânâ_

:)

sahra

Mehtap ALTAN

Murat Kayali

Mehtap ALTAN
#"Anlamak, affetmektir''... (Tolstoy)

Sevgili "sahra" senin bu yalnız gibi duran ama o duruşundaki asaletin sadece seni hissedebilenlerin göreceği kalabalığı bazen yüklüyorum yüreğime...

Tam uçurumlarda kanatsızlığıMa ağıt yakacakken kendim, senin yorumlarında sessiz çığlıklarında tamamlıyor kendini ...

Bilesin!...

Mehtap ALTAN tarafından 5/29/2011 12:40:23 PM zamanında düzenlenmiştir.
Beğen

sahra

evet, egom doydu.başarılı...
fena değilmiş forum desteklenmeli ayrıca toplumsal bir sorumluluk bu...haydi el ele verelim.

Mehtap ALTAN

ayrıca toplumsal sorumluluklara parmak basman da ayrı bir zenginlikti senin adına:)

sahra

teşekkürler :)

Mehtap ALTAN

rica :)

hüzün şairi

Sahra;

gizemi ile sevecenliğini, yalnızlığı ile de sıcacıklığını gizleyen olmuştur hep... Mistiktir ve girifttir ama göz ucuyla bakana değil gönülden bakana görürnür iyi biliri...

Kalimera.

Sahra, saklı kent
Sahra, bir cevher, adı konmamış
Sahra, duruşunu hiççç bozmayan, bana hep "helâl olsun dedirtebilen"...........(Bu yazdıklarımın hiç de şişirme olmadığını da bilen aynı zamanda.)

sahra

hep benim egomu doyurmuşsunuz :)

Mehtap ALTAN

sanıırm:)

Kalimera.

:)) aman aman kilo almayasın.

Kalimera.
#İlk dize tanrıdandır. Valéry.

Bir numarayım
yazarım, okurum...

en iyisi benim

"hayır, benim" diyeni çizerim...

-----------------------------------------------------

en çok yorum benim
en çok okunma sayısı benim
en çok arkadaşı olan benim
en sevilen benim
en en en.........

...

şimdi
aman ha içinden gelmiyorsa kimse yanıma yanaşmasın abi
benim egom çok şükür aç değil
kalp ile dil bir olmadı mı yürümez o yakınlık

boşa alkış, tenekeden çıkan gürültü kadar saçmadır

ego, içgüdüsel bir davranış olup insanı bazen eşşekten düşmüşe çevirir
o yüzden fazla yüz vermemek gerek
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Beğen

Mehtap ALTAN

evvet egoya yüz vermenin karşılığı yalnılığı kucaklayan kurak denizler doğurmaktır yarınlara...

sevgiyle egonun damarlarını kurutan şair...

Murat Kayali

Sayın Nebiha Muradi,

saşırtabilmek güzel birşey, bende bu forumun beni saşırtmasını diliyorum.
Bu Edebiyat Defteri´nde neler varmış be! diyeceğimiz günlere...

Kalimera.

SEVGİLİ MEHTAP; sen her zaman egoma çok iyi geliyorsun.:)) Ne güzel yazmışsın yine, cansın...

........

Muray bey, sevgili şair arkadaşım,
bir kere ilk şaşkınlığım bu forumu açışınız oldu. Yani forum sayfasında isminizi görmek... Bakalım zaman daha neler gösterir. Bunca insanın olduğu yerde şaşıracağımız şeyler görmek mümkündür elbet, görebilenlere.......

Mehtap ALTAN

egona iyi geliyorsam bana seslen ben hep gelirim... :)

yeter ki forumlar ve canlar uyum sağlasın coşkuya:)

Kalimera.

:) işin şakası bir yana, çok şükür ego' yu rafa kaldırabilenlerdeniz canım. Var ol sen, yeter.

lacivertiğnedenlik

sen neymişsin be kalim ,aboooooo

Kalimera.

Vallahi hiçbir şey olmadığını bilecek kadar hiçbir şeyim ben Nani' m...

Murat Kayali
#

Bugün, sayfaya şiir asıpta hiç okunmamış ve yorumlanmamış her kim varsa, alkışlıyorum....
Beğen

Yorum Yaz
Sonraki Sayfa »   Son »
Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.