Sevmek birbirine değil, birlikte aynı noktaya bakmaktır. EXUPERY [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Ethem sancak kiminle evli Kitabı - Ethem sancak kiminle evli Kitapları

Ethem sancak kiminle evli konu başlığında toplam 24 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Ethem sancak kiminle evli kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Emrah Cilasun

Belge Yayınları

Kitabı yazmaya karar vermemde, tabii ki, Ethem Bey`in ailesine mensup olmanın, dolayısıyla kendi geçmişimi de araştırmanın rolü vardır. Ancak bu, esas değil, talidir. Esas neden, bu satırların yazarının resmi tarihten bir hayli rahatsız olmasıdır. Devlet arşivlerinin tarih bilimcilerine kapalı, ama tarih yazmakla görevlendirilmiş kimilerine açık olduğu bir ülkede, sistemin özellikle eğit..»»
Hüseyin Akyol

Belge Yayınları

CERKES ETHEM GERCEK YASAM OYKUSU»»
Cemal Şener

Etik Yayınları

CERKES ETHEM OLAYI»»
Cemal Kutay

Özgür Yayınları

Yakın tarihimizin uzmanı üstad Cemal Kutay "Çerkez Ethem Dosyası" adıyla daha önce yayımladığı iki ciltlik kitabında "...noktalayamadığım emekleri tamamlayacak himmete emanet ettim. Konunun, bu gelişmelerle tamamlanmış olma özelliği, Çerkez Ethem`in kişiliğini aşarak tarihin Çerkezliğin çapını ortaya koyuyor. Bu sebeple de Çerkez Ethem Dosyası emeğimi bu yapısı içinde; ÇERKEZ ETHEM TAMAMLANMIŞ DOS..»»
Zeki Sarıhan

Kaynak Yayınları

Ethem`in Ortaya Çıkışı ve Hizmetleri… Ethem`i Savunan İddialar… Düzenli Bir Ordu Olmadan Zafer Kazanılabilir miydi?.. Milis Kuvvetlerinin Kuruluşu… Mustafa Kemal ve Gerillacılık… Düzenli Orduya Doğru… Ethem`in Çıkardığı Engel… Seyyar Kuvvetlerin Adaleti… Ethem İsyan Etmemiş midir?.. Ethem İsyana Zorla mı İtilmiştir?.. Ethem Bir Hain Değil midir?.. Ethem`in Yunanlılara Sığınması… Ethem`i Padişah..»»

Sadi Borak

Kırmızı Beyaz Yayınları

Kahramanlıktan ihanete dönüşen çizgi bazen bir saç kılı iç içe geçmediği insanlarda bu dönüş çok görülür. Kurtuluş Savaşımızda, yükselen kahramanlık çizgisini böylesine birden ihanet`e dönüştüren insanların başında Çerkes Ethem gelir en bilinen olarak.

Kuva-yı Seyyare`den Yeşil Ordu`ya; Yeşil Ordu`dan Halk İştirakiyun Fırkası`nda ve de `Gizli Komünist Partisi`ne ulaşan yaşam çizgisi, güv..»»

Emrah Cilasun

Agora Kitaplığı

Elinizdeki kitabın yayınlanışından daha sonra yürüttüğü araştırmalara dayanarak kaleme aldığı `Mustafa Suphi`yle Yoldaşlarının Öldürülmesi` adlı çalışmasıyla da tanınan Emrah Cilasun`un `Bâki İlk Selam - Çerkes Ethem` başlıklı biyografisi, Türkiye`nin yakın tarihine ve `Çerkes Ethem meselesi`ne Marksist bir açıdan bakmayı amaçlar. Dolayısıyla, bu bakış açısına uygun bir analize girişir ve Ocak 192..»»
Necip Fazıl Kısakürek

Büyük Doğu Yayınları

Ön tarafı açılır - kapanır bir mikâp(küp) içinde hayatı yakalamak...Kapana kıstırır gibi...Tiyatro budur. Aslında zamandan başka bir şey olmayan hayat, hangi mekân içinde akara aksı onu belli,başlı anlariyle, üstüne böyle bir mikâp atarak bulabilirsiniz. Zaten her hâdisenin üstünde, ressamın kurşunkalemiyle çizip sonradan sildiği bölüm çizgileri gibi, böyle bir görünmez mikâp vardır. Onu görünü..»»
Hüseyin Aykol

Phoenix Yayınevi

Kafkasya'dan gelip Anadolu'ya yerleşen Şapşığ oymağından Ali Bey'in beş oğlu vardır. Oğullar askerliğe meyillidir. İki oğlu Balkan savaşlarında, Rumlarla çarpışmalarda şehit düşer. Ethem'in iki büyük ağabeyi de Harbiye'yi bitirip subay olurlar. Baba iki oğlunu yitirdikten sonra, diğer iki oğlunun da subay olmalarından dolayı, hiç olmazsa en küçük oğlunu yanından ayırmak istemez, mavi gözlü oğlu..»»
Ahmet Efe

Simurg Yayınları

Yakın tarihimizin en çok tartışılan isimlerinden biri hiç kuşkusuz Çerkez Ethem. Çünkü kimi çevreler ideolojik yaklaşımlarla Çerkez Ethem'e olmadık roller atfetmişlerdir. Yine bu çevreler, bilimsel gerçeklerle örtüşmeyen Ethem versiyonlarının inandırıcı olması için de ortalığa sis bombası atarak olayları gerçeklerden uzaklaştırma çabası içine girmişlerdir.Ethem'i yazmak, 1950'lere kadar Türk tar..»»
 « Önceki sayfa   1   2   Sonraki sayfa »