Paranın öldürdüğü ruh, kılıcın öldürdüğü bedenden fazladır. WALTER SCOTT [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Esma i erbaini idrisiyye Kitabı - Esma i erbaini idrisiyye Kitapları

Esma i erbaini idrisiyye konu başlığında toplam 45 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Esma i erbaini idrisiyye kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Senai Demirci

Timaş Yayınları

Senai Demirci, sadeliğin içine derinliği koyarak, kendine özgü terkibiyle Esma-i Hüsna geleneğini bugünün diliyle yorumluyor, isimlerin gölgesinde yakarış dillendiriyor. Şimdi, Esma-i Hüsna`nın eşiğine giden yolun, meleklerin bize öğrettiği yoldan geçtiğini hatırlamanın tam zamanıdır: "Biz bilmeyiz; Sen bildirirsin; Sen bildirdiğin için biliriz." Biz "Esma Medeniyeti"nin çocukları; baktığı,..»»
Arif Pamuk

Pamuk Yayıncılık

Yasin, Tebareke, Amme, Cuma Sureleri ve Esma-i Hüsna Havas ve Esrarı»»
Işık Elçi

Ladybirds Yayınları

Tekamül Kaynakları ve Esma-ül Hüsna (CD) »»
Senai Demirci

Timaş Yayınları

Senai Demirci, sadeliğin içine derinliği koyarak, kendine özgü terkibiyle Esma-i Hüsna geleneğini bugünün diliyle yorumluyor, isimlerin gölgesinde yakarış dillendiriyor. Şimdi, Esma-i Hüsna′nın eşiğine giden yolun, meleklerin bize öğrettiği yoldan geçtiğini hatırlamanın tam zamanıdır: "Biz bilmeyiz; Sen bildirirsin; Sen bildirdiğin için biliriz." Biz "Esma Medeniyeti"nin çocukları; bakt..»»
Senai Demirci

Timaş Yayınları

Senai Demirci, sadeliğin içine derinliği koyarak, kendine özgü terkibiyle Esma-i Hüsna geleneğini bugünün diliyle yorumluyor, isimlerin gölgesinde yakarış dillendiriyor. Şimdi, Esma-i Hüsna'nın eşiğine giden yolun, meleklerin bize öğrettiği yoldan geçtiğini hatırlamanın tam zamanıdır: "Biz bilmeyiz; Sen bildirirsin; Sen bildirdiğin için biliriz." Biz "Esma Medeniyeti"nin çocukları; baktığı, dok..»»
Kolektif

Timaş Yayınları

Asi ruhlarımızı kurtaracak iksir ondadır; nefs terbiyemizin keskin ilacı, dağdağalı gönüllerimizin müsekkini Cevşen'dir. Bizi, kervan göçüp de dağların başında çağrışarak kalmamamız için Cevşen'e çağıran bir münadi olan Senai Demirci, düzayak bir tercüme sunmamasıyla, Cevşen'in kendine özgü ulvî tadını kelimeleri maharetle dokuyuşuyla muhafaza ederek Özgün bir çalışma sergiliyor. Böylelikle..»»
Senai Demirci

Timaş Yayınları

İnsan nefsi, doğrudan Allah'ı inkar, açıkça Rabbi reddetmek gibi düz birtavra sürüklenmez. Daha sinsi yolları vardır imanı yitirmenin: İntisabı kaybetmek, intisabın izlerini bile bile yok etmek, silmek. Söz gelimi, bir de bakarsınız, ekmeğe "nimet" demeyi çoktan unutturmuşlardır size; yağmur "rahmet" diye zikredilmez olmuştur dilinizde... (Arka Kapak'tan) »»
Alaaddin Başar

Zafer Yayınları

Allah'ın güzel isimleri nelerdir? Bu isimler ne anlama gelir? Kainata bakıp bu isimleri nasıl anlarız? Esma-i Hüsna Yazıları öteden beri ihtiyaç duyulan bir çalışmaydı. Gerçi bu alanda yapılmış başkaca çalışmalar el'an mevcuttu, ama bu kitapların her biri bugünün ihtiyacını tam olarak karşılayabilir durumda değillerdi. Özellikle de, 'Allah'ın güzel isimleri'nin kainat penceresinde nasıl tanın..»»
Mustafa İslamoğlu

Düşün Yayınları

Vahyin inşa ettiği hayatın merkezinde Allah vardır. Merkezinde Allah'ın olduğu bir hayatın iki kanadı vardır: Tevhid ve Adalet. Tevhid kanadı insan-Halik ilişkini, adalet kanadı insan mahluk ilişkisini temsil eder. İnsan ancak iki kanadı sağlam olursa, sonsuz saadet menziline doğru uçabilir. Bu iki kanatla uçarsa, gerçek özğürlüğe kavuşabilir. O özğürlük, insanı ayartıcı benliğinin isteklerine b..»»
Sadettin Kaplan

Marifet Yayınları

Esintiler Muradımız Hakk'a hizmet, verir ise Rabbim izin, Maksadımız rızasını kazanmaktır Rabbimizin... Düşünceler buruş buruş, akıl tül gibi kırışık, Yakabilmektir zor olan karanlık kalbe bir ışık... Kabul olmayan dilekler; dala konmuş kelebekler, Aydınlanmadan yürekler, öyle bekler, hele bekler... Bu esintiyi duyanlar, eğer nasipsiz ve nadan Değillerse vardır mutlak bir feyz Esma-i..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   Sonraki sayfa »