Para, gübre gibi etrafa yayılmazsa işe yaramaz. BACO [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Ebru sanatı yapma oyunu oyna Kitabı - Ebru sanatı yapma oyunu oyna Kitapları

Ebru sanatı yapma oyunu oyna konu başlığında toplam 30 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Ebru sanatı yapma oyunu oyna kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Salih Elhan

Murat Kitabevi

Buluş ve kullanım alanlarıyla Türklere özel, geleneksel kitap ve süsleme sanatlarının başlıcalarından biri de "EBRU"dur. Özellikle ciltcilikte, güzel bir görünüm, albeni sağlamak amacıyla kitapların, defterin kapaklarının üstünde, içinde kaplama malzemesi olarak yakın zamanlara kadar kullnaılmıştır. Bunların renklerinin koyuca, damarlarının daha belirgin olmasına özen gösterilmiştir.

Ayrıc..»»

Kolektif

Çakıltaşı Puzzle Yayınları

3 Yaş ve Yukarısı»»
Kolektif

Çakıltaşı Puzzle Yayınları

3 Yaş ve Yukarısı»»
İlhan Ovalıoğlu

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Osmanlı arşivleri, çoğu araştırmacı için tekdüze belgeleri çağrıştırsa da, bu arşive renk veren öğeler az tanınır: muhasebe defterlerinin kapaklarını renklendiren ebrular, cilt kapaklarının üzerini süsleyen ve oya işler gibi ince işçilikle yaratılmış olağanüstü etiketler.

Bu kitapta 58 ebru ve 80’i aşkın etiket ilk kez okuyucuyla buluşurken, dönemlerinin estetik zevkini günümüze taşıyor.»»

Attila Durak

Metis Yayınları

Ebru, fotoğraf sanatçısı Attila Durak’ın, beş yıl boyunca Türkiye`yi dolaşarak çektiği 40`tan fazla etnik grubun fotoğraflarından ve bir dizi ufuk açıcı yazıdan oluşuyor.

Türkiye`nin kültürel çeşitliliğini alışılmışın dışında bir Türkiye öyküsüyle anlatan Ebru kitabında, yaklaşık 300 fotoğraf yer alıyor. Türkçe ve İngilizce, iki dilde ve John Berger`ın önsözüyle sunduğumuz kitabı Ayşe Gül ..»»

Ebru Şallı

Tefal Yayınları

Yeni Baskısı Kitabın İçeriği Yenilenerek ve Yeni tarifler Eklenerek Alfa Yayınları`ndan Çıktı. Yeni Baskısını Görmek için http://www.kitapdenizi.com/kitap/23754-Besleyici-ve-Lezzetli-Cocuk-Yemekleri-Ebru-Salli.aspx<..»»
Gülseren Sönmez

İnkılap Kitabevi

Renklerin sudaki dansı ebru... Yüzlerce yıllık bir tarih; sayısız renk, desen... Ve bu renk ve desenlerin ardına saklanmış duygular ve kültür; bizim duygularımız, bizim kültürümüz. Küçükken beyaz entarisinin üzerine yansıyan envai çeşitteki rengi elleriyle yakalamaya çalışan Sönmez, lise yıllarında ebru ile tanışınca hayatı değişmiş. Çocukluğunda peşine düştüğü renkleri suyun üzerinde yakalamış..»»

Pati Eğitim Gereçleri Yayın Grubu

Pati Eğitim Gereçleri

Bu kitap çocuklara kahvaltı alışkanlığını kazandırmayı amaçlamaktadır. Kitaptaki öykü çocuk şarkıları ile desteklenmiştir. Bu yaşlarda çocukların müziğe ve şarkıya olan ilgilerinin daha yoğun olduğu göz önüne alınırsa kahvaltılarını daha bir zevkle ve isteyerek yapacaklardır.»»
Pati Eğitim Gereçleri Yayın Grubu

Pati Eğitim Gereçleri

Uyku ve süt çocukların sağlıklı gelişimi açısından oldukça önemli iki ihtiyaçtır. Anne-babanın çocuklara faydalı olan bu alışkanlıkları kazandırmalarında bu kitabın hem metni hem de çocuk grubumuzun söylediği müzikli şarkıları destek olacaktır.»»
Pati Eğitim Gereçleri Yayın Grubu

Pati Eğitim Gereçleri

Gerek çocukluk döneminde gerekse büyüdükten sonra insan vücudunun temel yapı taşları olan vitaminleri doğal yolda almak için bol miktarda sebze ve meyve yemek gerekmektedir. Üstelik çağımızda karşılaşılan bir çok hastalığın ancak vitaminlerle önlenebileceği bilim adamları tarafından sürekli tekrarlanmaktadır.

Çocukların meyve ve sebzeyi düzenli yemeye istekli olmadıkları bilinen bir gerçekt..»»

 « Önceki sayfa   1   2   3   Sonraki sayfa »