Sevgi ne kadar büyükse kederi de o kadar büyük olacaktır. SPİNOZA [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Divan edebiyatında hamse sahibi şairler kimlerdir Kitabı - Divan edebiyatında hamse sahibi şairler kimlerdir Kitapları

Divan edebiyatında hamse sahibi şairler kimlerdir konu başlığında toplam 104 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Divan edebiyatında hamse sahibi şairler kimlerdir kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
İskender Pala

Kapı Yayınları

Ansiklopedik Divan Şiiri Sözlüğü»»
Cevdet Kudret

İnkılap Kitabevi

Değerli edebiyatçı ve edebiyat araştırmacısı Cevdet Kudret tarafından hazırlanmış "Üç Büyükler" dizisinde, edebiyatımızın çeşitli kesimlerinin ve türlerinin temsilcileri ve temel taşları sayılan üçer sanatçının hayat ve sanatlarını inceleyen geniş birer araştırma yazısı ile, seçme parçalara yer verilmiştir.

Bütün öğrencilerin ve edebiyat meraklılarının gereksemelerini karşılamak ve kolayca..»»

Erol Battal

Karanfil Yayınları

DIVAN SIIRINDEN SECMELER»»
Mevlana 4 Cilt

Ötüken Neşriyat

`Büyük Divan` anlamına gelen Divan-ı Kebir Hz. Mevlana` nın heyecanla, gönül coşkunluğuyla söylediği ilahi aşk şiirlerini toplayan kitabın adıdır. Beyit sayısı altı ciltlik Mesnevi beyitlerinin toplamının iki misli, yani Divan-ı Kebir` in rubai beyitlerini de dahil edersek, elli bine yaklaşmaktadır. Bu mübarek divanı Tahran Üniversitesi profesörlerinden Firüzanfer merhum büyük ebadda yedi cilt ..»»

Murathan Mungan

Metis Yayınları

Erkekler İçin Divan»»
Cevdet Kudret

İnkılap Kitabevi

Fuzuli "Divan Şiirinde Üç Büyükler 1"»»
İskender Pala

Leyla İle Mecnun Yayınları

Kronolojik Divan Şiiri Antolojisi`nde 200 şairin toplam 500 şiiri yer almaktadır. Bu şiirler klasik bir divan tertibiyle yan yana getirilmiş, böylece bütün bir Divan Edebiyatı`ndan seçilen manzumelerle yen bir divan tertip olunmuştur.
En ünlü şairler ile onların en muhteşem şiirlerini, her nazım şeklinden en az bir örnek manzumeyi bulabileceğiniz bu ..»»
Cevdet Kudret

İnkılap Kitabevi

NEDIM/DIVAN SIIRINDE UC BUYUKLER 3»»
Komisyon

Türk Dil Kurumu Yayınları

Türk Dili "Türk Şiiri Özel Sayısı" 2 Divan Şiiri»»
Cemal Kurnaz

Akçağ Basım Yayın

"Ben Türk şiirini gül-i ra`naya benzetiyorum; yarı sarı yarı kırmızı... Halk ve divan geleneğinden beslendiği için iki renkli. Rengini, kokusunu bizim havamız, suyumuz ve toprağımızdan alan, bizim besleyip büyüttüğümüz bir gül. Önce zihnimizdeki ikiliği kaldırmamız gerektiğine inanıyorum. Türk kültürü, tarihi ve sanatı gibi edebiyatı da bir bütün. Şiir de bu bütünlük içinde gelişimini sürdürüyor. ..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa »