Kötünün dünyada eseri kalmaz. EYRANİ [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Dinle Kitabı - Dinle Kitapları

Dinle konu başlığında toplam 239 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Dinle kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
M. Fatih Çıtlak

Sufi Kitap

Mesnevî'nin Fatiha'sı Mesnevî'nin İlk 18 Beytinin Şerhiyle Sesleniş Mesnevî'nin ilk on sekiz beyti, adeta bu kıymetli eserin kalbi gibidir. Çünkü bunlar, bizzat Hz. Mevlânâ'nın yazmış olduğu beyitlerdir. Diğer beyitler ise halifesi Hüsameddin Çelebi'ye söyleyerek yazdırdığı yani kaleme aldırdığı beyitlerdir. İlk on sekiz beyit için "Mesnevî'nin Fatiha'sı" tabiri kullanılır. Bu tabir hem Kur'an-ı K..»»
Russell Re Manning

Caretta Kitapları

Sih inancı, Luthercilik, İslam, Yahudilik ve Spiritüalizm? Kuşkusuz hepsinin adını duymuşsunuzdur, ama bu dinleri aydınlanmaya yönelik susuzluğunuzu dindirmeye ya da dünya dinleriyle ilgili bir toplantıya katılmanıza yetecek kadar anladığınıza inanıyor musunuz? 30 Saniyede Dünya Dinleri, dünyanın belli başlı dinlerine, tarikatlarına ve pek yaygın olmayan mezheplerine dair ..»»
Alev Önder

Morpa Kültür Yayınları

Bu kitapta insanın temel gereksinimlerini karşılayarak varlığını sürdürmek için kurduğu sosyal ilişkilerin en önemlisi olan ailede anne, baba ve çocuk arasındaki ilişkilerin kalitesinin artması için daha sağlıklı iletişim kurulmasında temel olan etkenler ve iletişim becerileri ele alınmıştır.Anne babaların, eğitimcilerin ve kişiler arası iletişim konusuna ilgi duyan herkesin yararlanabileceği bir ..»»
Konuşan Kitap

Boomerang Educational Toys

Mutluluk her zaman sahip olduğumuz maddi şeyler ile gelmez. Çoğu zaman sahip olduğumuz değerlerin yanıbaşımzda olduğunu unutuveririz. Bu kitap en değerli varlıklarımızın her zaman yanıbaşımızda oldukları üzerine gülümseten bir öykü. 2-5 yaş arası çocuk algısına uygun, ünlü ressam Uğur Köse tarafından çizilen kitabın seslendirmesini tiyatrocu ve radyo programcısı Nilay Arpaç yaptı. Orijina..»»
Süleyman Uzunköprü

Kodlab Yayın Dağıtım

Bu kitabın amacı, algoritmanın ne olduğunu anlatmak ve güncel yaşantınızda karşılaştığınız problemlere pratik çözümler üretmenizi sağlamaktır. Kitabımızda Algoritma hakkında bilgiler verildikten sonra, program örnekleri C# ve VB.Net üzerinden sunulmuştur. Gerek görüldüğü zaman bu iki yazılım dilinin birbirine göre artıları ve eksileri açıklanmıştır. C# ve VB.Net kodları karşılaştırmalı olarak su..»»
Mahmut Aydın

Ensar Neşriyat

Yaşayan dünya dinlerini konu alan bu çalışma, mevcut dinleri taraftarlarının yaşamlarında yansımasını bulduğu şekliyle okuyucuya tanıtmayı amaçlamaktadır. Bu nedenle bu kitapta dinlerin nihai kökeni ve dinlerdeki hakikat sorunu ele alınmamakta ve Tanrı’nın, Mutlak Varlığın, meleklerin, peygamberlerin ve onların mesajlarının gerçekte olup olmadığı hususu tartışma konusu yapılmamaktadır. Bu çal..»»
Nusret Kaya

Destek Yayınları

Çocuklarımızı ve içimizdeki çocuğu doğru büyütmenin sırrı... Yaşam ağacının sırrı...»»
Mehmet Aydın

Nüve Kültür Merkezi NKM

Ansiklopedik Dinler Sözlüğü Hristiyanlık, Yahudilik, İslamiyet, Hinduizm, Budizm gibi bugün yaşayan Dinlerle ilgili terimleri ihtiva ettiği kadar Mısır,Roma ve Yunan,İran,Çin Dinleri gibi Dinlerle de ilgili bir çok terim ihtiva etmektedir.Ülkemizde, bu tür çalışmaların oldukça az olması ,bu çalışmanın Ülkemiz açısından yararını ortaya koymaktadır.Ansiklopedik Dinler Sözlüğünün en orijinal yönü ..»»

Mehmet Aydın

Nüve Kültür Merkezi

Ansiklopedik Dinler Sözlüğü Hristiyanlık,Yahudilik, İslamiyet, Hinduizm, Budizm gibi bugün yaşayan Dinlerle ilgili terimleri ihtiva ettiği kadar Mısır, Roma ve Yunan, İran, Çin Dinleri gibi Dinlerle de ilgili bir çok terim ihtiva etmektedir. Ülkemizde, bu tür çalışmaların oldukça az olması, bu çalışmanın Ülkemiz açısından yararını ortaya koymaktadır. Ansiklopedik Dinler Sözlüğünün en orijinal yön..»»
Yves Bonnefoy

Dost Kitabevi Yayınları

Yves Bonnefoy yönetiminde hazırlanan bu görkemli yapıt, üç yıl süren zorlu ve titiz bir çalışmadan sonra Dost Kitabevi Yayınları tarafından Türkçeye kazandırıldı.

Yunan ve Roma merkezli bir bakış açısının kısırlığını kırmayı amaçlayan çokkültürlü bir mitoloji evreni… Konusunda yetkin, dünyaca tanınmış bilimadamı ve araştırmacılardan oluşan 99 yazar.

Uzun ve zahmetli bir süreç boyunca ..»»

 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa »