Sevmek birbirine değil, birlikte aynı noktaya bakmaktır. EXUPERY [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

DEVRİM Kitabı - DEVRİM Kitapları

DEVRİM konu başlığında toplam 443 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki DEVRİM kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Hıfzı Topuz

Remzi Kitabevi

Cumhuriyet´in kurucularıyla röportaj yapmak için devrimlerin en coşkulu günlerinde Türkiye´ye gelen Fransız kadın gazeteci Colette, hem gençlik aşkı Türk gazeteci Samim´le yeniden büyük bir aşk yaşayacak hem de Milli Mücadele kahramanlarının Gazi´nin önderliğinde gerçekleştirdikleri büyük atılımlara tanık olacaktır. Hıfzı Topuz´un bu son romanında ele aldığı Menemen Olayı, laikliği ve devletçiliği..»»
Ludger Kuhnardt

Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi Yayınları ***ASAM***

Yazar bu yeni kitabında tarihin büyük devrim zamanlarını yeniden gözden geçirmektedir. Bir yandan devrimleri iyi ve kötü devrimler olarak bir ayırıma tabi tutarken, sadece bu devrim zamanlarının nedenlerini değil aynı zamanda bu büyük devrimci süreçlerin sonuçlarını da incelemektedir. İşte bu nedenle yazar bize 1989 yılında başlayan yeni bir dönemin değişim sürecini daha iyi anlamamıza yardımcı ol..»»
Nazmi Gökçeli

Etikuş

DUVARLARDA KALDI HANI DEVRIM OLACAKTI?»»
Reşit Aşçıoğlu

Cumhuriyet Kitapları

Her şey Galileo ile başladı... İlk görecelilik kuramı ona aittir ve Fizik Bilimi`nin başlatılması açısından tarihi önem taşıyan bir kuramdır. -Science et Vie (Mart, 1992) Başkaları Newton`ı Modern Bilim`in kurucusu sayabilir ama bence Modern Bilim`in kurucusu Galileo`dur. -Stephen Hawking »»
Gale E. Christianson

Tübitak Popüler Bilim Kitapları

ISAAC NEWTON BILIMSEL DEVRIM»»
Doğu Perinçek

Kaynak Yayınları

Kemalist Devrim dizisinin bu ilk kitabı, Kemalist Devrim`i tarihsel materyalizm açısından incelemek isteyen araştırmacılara ve okurlara teorik bir çerçeve sunuyor. Bilimsel sosyalizm adına ortaya atılan Kemalist Devrim teorileri burjuvazinin devrimci tarihçiliğinden ve hatta emperyalist ve gerici tarih yazımından bağımsız zeminlerde üretilmediği için, böyle bir teorik çerçeveye ihtiyaç var. ..»»
Doğu Perinçek

Kaynak Yayınları

Kemalist Devrim’in din ve Allah felsefesi ilk kez bu kitapta kapsamlı olarak incelendi. Atatürk’ün din, Allah, İslamiyet ve Hz. Muhammed konusundaki gizlenen elyazıları, Cumhuriyet Devrimi’nin ders kitapları ve resmî kaynaklar, ilk kez bu araştırmayla gün ışığına çıkarıldı. Cumhuriyetimizin bir karşıdevrimle karanlıklara gömülmek istenen laiklik anlayışı, bütün boyutlarıyla açıklanıy..»»
Erik Jan Zürcher

İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları

Türkiye’de Milli Mücadelede İttihatçılık, Terakkiperver Cumhuriyet Fırkası ve Modernleşen Türkiye’nin Tarihi adlı eserleriyle tanınan Leiden Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Erik Jan Zürcher’in 2. baskısını yaptığımız bu kitabı, yazarın Türkiye tarihinde bir geçiş dönemi olarak tanımladığı 1908-1928 dönemi üzerine çeşitli bilimsel dergilerde yazmış olduğu makalelerinin belirli bir sistematikle bir..»»
Abdullah Öcalan

Çetin

SOSYAL DEVRIM VE YENI YASAM»»
Lev Troçki

Yazın

SUREKLI DEVRIM SONUCLAR VE OLASILIKLAR»»