İnsanlar kötülüğü, arzuları kuvvetli olduğundan dolayı değil, vicdanları zayıf olduğundan dolayı yaparlar. JOHN STUART MiLL [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Bilge Kitabı - Bilge Kitapları

Bilge konu başlığında toplam 235 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Bilge kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Hüseyin Adıgüzel

İleri Yayınları

Bir Bozkurt'un yol göstericiliğinde demir dağların arasından, Ergenekon'dan çıkan atalarımız, birinci Göktürk Devleti’nin yıkılmasının ve Ötüken'den ayrılışlarının ardından yeni bir Ergenekon'u beklemekteydiler. Kendilerine yol gösterecek yeni bir Bozkurt'u bekliyorlardı. Bilge Kurt Tonyukuk'u... “T&..»»
Hüseyin Yorulmaz

Hat Yayınevi

Aliya İzzetbegoviç, Bosna savaşında varlığını tüm dünyaya kabul ettirmiş, halkının kaderini belirleyen ender devlet adamlarından biridir. Dayton Antlaşması ile ülkesinin bir takım kantonlara ayrılmasını ve bu kantonlarda Sırp ve Hırvatların da söz sahibi olmasını hazmedememiş, antlaşmayı ***yüreğinden kan damlayarak*** imzalamak zorunda kaldığını bizzat kendisi söylemiştir. Dört yıl boyunca dünyan..»»
Niyazi Altılar

Diya Kitap

Duygusal Zeka ve 5. Element adlı kitaplarıyla büyük kitlelere ulaşan Sosyolog Niyazi Altılar, Bilge Liderlik kitabıyla bilgeliğin ve manevi liderliğin sırlarını okuyucu ile paylaşıyor. ***Lider doğulmaz lider olunur*** anlayışından yola çıkarak bilgeliğe ve liderliğe tarihi perspektiften bakarak günümüz liderleri için de bir takım çıkarımlarda bulunuyor. Bilgelik sırrına erişmenin ilk şartının ..»»
Gotthold Ephraim Lessing

Elips Kitap

Aydınlanma Çağı'nın en önemli temsilcilerinden Gotthold Ephraim Lessing eserlerini, William Shakespeare'in eserlerini temel alarak yazmıştır. Bilge Nathan'ı ise dinsel bir sorgulama olarak kaleme almıştır. Konusu Haçlı Seferleri zamanında Musevilik, Hristiyanlık ve İslam'ın bir arada yaşandığı Kudüs'te geçer. Tek Tanrı'lı bu ü&cce..»»
Ali Erkan Kavaklı

Nesil Yayınları

Cemal Öğretmen, mesleğini seven bir insan. Öğrencileriyle ilgilenmek, onların problemlerine çözüm bulmak en büyük hobisi. İnsanların hayırlısı insanlara faydalı olandır, hadisini kendisine parola edinmiş. Sevdiği işi yapmak insanı yormaz; bizi yoran işler, "angarya" kabul ettiğimiz işlerdir, diyor. Ders anlatırken ve öğrencilerin problemleriyle uğraşırken dinlendiğini hissediyor, huzur duyuyor, mu..»»
Hakkı Çınar

Karşı Yayınları

***Bu ses nerden geliyor Bu kahverengi ses Beni vadilere indiriyor Şeytan değilim, melek de Ve insan değilim, elbette tanrı da ben neyim Bu ses nerden geliyor Bu kahverengi ses Beni vadilere indiriyor Sen zamanın boşluğusun Ne suretsin, ne mekan, ne de zaman zira ben O'yum*** (Tanıtım Bülteninden) »»
Metin Önal Mengüşoğlu

Beyan Yayınları

Türkiye'de İslami uyanış tarihinde örneği yok denecek kadar az bulunan, ne mektepli ne de medreseli, alaylı mütefekkir tipinin en önemli örneği kuşkusuz M. Said Çekmegil'dir. Said Çekmegil, Türkiye Müslümanlarının çileli geçmişlerindeki İslami uyanış ve bilinçlenme süreçlerine katılarak ve eleştirel katkılar sunarak tanıklık etmişti. Çekmegil için okumak, soru sormaktı; soru sormak için de okumak ..»»
Ayla Çınaroğlu

Uçanbalık Yayıncılık

Zamanlardan bir zaman, bir adam yaşarmış. Üç kızı olan bu adamcağızın tek derdi bir oğlan çocuk sahibi olmakmış. Bu uğurda mumlar dikmiş, adaklar adamış. Gün gelmiş, adamcağızın dileği gerçeğe dönüşmüş. Dört gözle yolunu gözlediği oğlunu kucağına aldığı gün tüm derdi tasası uçup gitmiş. Her şey güzelmiş, hoşmuş da oğlunun kafası azıcık büyükçeymiş... Mutluluktan gözü hiçbir şey görmeyen adam bunu..»»
Tuncer Elmacıoğlu

Yediveren Yayınları

Bilgelik; bilgili olmak, bilgiyi hayata uygulamak, hayırlı işler yapmaktır. Buna göre bilgeliğin birbirini tamamlayan üç boyutu bulunmaktadır. Birincisi, bilgili olmaktır. İnsan hayatı boyunca okuyarak, dinleyerek, soru sorarak bilgisini artırmalıdır. İkincisi, bilgiyi hayata uygulamaktır. Zaten hayata uygulanmayan bilgi insana yüktür. Örneğin insan, sigaranın zararlı olduğunu bildiği halde si..»»