Bir kadının yeniden evlenmesi, onun ilk kocasından nefret ettiğini gösterir. Bir adamın yeniden evlenmesi, onun ilk karısını çok sevdiğini gösterir. Oscar Wilde [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Bilge Kitabı - Bilge Kitapları

Bilge konu başlığında toplam 220 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Bilge kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Metin Önal Mengüşoğlu

Beyan Yayınları

Türkiye'de İslami uyanış tarihinde örneği yok denecek kadar az bulunan, ne mektepli ne de medreseli, alaylı mütefekkir tipinin en önemli örneği kuşkusuz M. Said Çekmegil'dir. Said Çekmegil, Türkiye Müslümanlarının çileli geçmişlerindeki İslami uyanış ve bilinçlenme süreçlerine katılarak ve eleştirel katkılar sunarak tanıklık etmişti. Çekmegil için okumak, soru sormaktı; soru sormak için de okumak ..»»
Ayla Çınaroğlu

Uçanbalık Yayıncılık

Zamanlardan bir zaman, bir adam yaşarmış. Üç kızı olan bu adamcağızın tek derdi bir oğlan çocuk sahibi olmakmış. Bu uğurda mumlar dikmiş, adaklar adamış. Gün gelmiş, adamcağızın dileği gerçeğe dönüşmüş. Dört gözle yolunu gözlediği oğlunu kucağına aldığı gün tüm derdi tasası uçup gitmiş. Her şey güzelmiş, hoşmuş da oğlunun kafası azıcık büyükçeymiş... Mutluluktan gözü hiçbir şey görmeyen adam bunu..»»
Tuncer Elmacıoğlu

Yediveren Yayınları

Bilgelik; bilgili olmak, bilgiyi hayata uygulamak, hayırlı işler yapmaktır. Buna göre bilgeliğin birbirini tamamlayan üç boyutu bulunmaktadır. Birincisi, bilgili olmaktır. İnsan hayatı boyunca okuyarak, dinleyerek, soru sorarak bilgisini artırmalıdır. İkincisi, bilgiyi hayata uygulamaktır. Zaten hayata uygulanmayan bilgi insana yüktür. Örneğin insan, sigaranın zararlı olduğunu bildiği halde si..»»
Tuncer Elmacıoğlu

Hayat Yayınları

Hayatta en büyük kuvvet, bilgidir. Bilgelik de, bilginin hayatta uygulanabilmesi ustalığıdır. Ancak bilgi, ahlaksızlık veya kötülük için kullanılırsa, bilgelik getirmez. "Bilgelik, sadece bilmek değil; aynı zamanda bilgiyi hayata uygulamak ve mutlu olmayı da başarmaktır." Bilginin bilgelik yolunda kullanılması ele alan Bilgece Yaşamak, toplum yedi bölümde oluştu. Birinci bölümde insanın beden s..»»
Tuncer Elmacıoğlu

Yediveren Yayınları

Bilgelik; bilgili olmak, bilgiyi hayata uygulamak, hayırlı işler yapmaktır. Buna göre bilgeliğin birbirini tamamlayan üç boyutu bulunmaktadır. Birincisi, bilgili olmaktır. İnsan hayatı boyunca okuyarak, dinleyerek, soru sorarak bilgisini artırmalıdır. İkincisi, bilgiyi hayata uygulamaktır. Zaten hayata uygulanmayan bilgi insana yüktür. Örneğin insan, sigaranın zararlı olduğunu bildiği halde sigar..»»
Cahit Kayra

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Bilgeler ve Balıklar»»
Kemal Alyürük

Cinius Yayınları

Y.H. – Kendi dilinizle, kendi tuzağınıza düştüğünüzün farkında mısınız? Darwin’in biyoloji-öncesi havuzunda hem sağ hem sol şekerli DNA’lar oluşabildiğini kabul ettiğinize göre, neden bu gün dünyamızda sadece sağ şekerli DNA zincirleri var? K.A. – Yaşamın başlangıcından beri geçen ilk “300.000.000” yıl boyunca oluşan sayısız DNA zinciri sağ ya da sol simetriler..»»
Gökmen Mor

Mola Kitap

Ziya Demirel

Akçağ Basım Yayın

İnsanlar ve sözler vardır ki, yaşadığı ve söylendiği zamana ait değillerdir. Çağın ötesinde yaşarlar ve çeğın ötesinde yankılanır, kabul görürler.

Her otun, her çiçeğin zamnla bir oluşumu vardır. La`in güneşin tersiyle renk , parlaklık ve letafet elde etmesi için yılların geçmesi gereklidir. Alelade otlar, iki ay içinde yetişir, fakat güllerin bülbüllere ilham kaynağı olması , ayları ve y..»»