Kılavuzu para olana her kapı açıktır. SHAKESPEARE [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Ankara da saz kursu veren yerler Kitabı - Ankara da saz kursu veren yerler Kitapları

Ankara da saz kursu veren yerler konu başlığında toplam 139 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Ankara da saz kursu veren yerler kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Ali Cengizkan

Arkadaş Yayınevi

Ankara`nın İlk Planı-1924-25 Lörcher Planı Bu kitap, Ankara`nın I. Dünya Savaşı sonrasından Kurtuluş Savaşı ve sonrasındaki `kalıcı düzene geçişi` belirleyen durumu,1922-1928 yılları arasında ortaya çıkan kentleşme ve modernleşme konusundaki arayışlarını, bunların gündeme getirdiği planlama ve yerleşim kararlarını birinci elden yeniden öğrenmemizi ve yorumlamamızı sağlıyor. Çalışmada sunulan..»»
Selahattin Çelik

Dünya Kitapları

Ölçek:1 / 22000»»
Murat İnce

Üçışık

ANKARA»»
Yakup Kadri Karaosmanoğlu

İletişim Yayınları

Ankara»»
Bilal N. Şimşir

Bilgi Yayınevi

Ankara Ankara`da Ankara`nın tarihçesi, Kurtuluş Savaşı yılları ve başkent oluşu, arşiv belgelerine de dayanılarak anlatılıyor. Türkiye`nin yüreği, başkent Ankara`da bugüne değin ne acılar, ne sıkıntılar, ne sevinçler yaşanmıştır; doğadan insanlardan kaynaklanan ne savaşlar görmüştür Ankara... Çoğumuz; Ankaralı olanlarımız bile bilmez bunları. Ankara`yı ön plana çıkaran olayları, gelişmeleri; Ankar..»»
Komisyon

Ankara Enstitüsü Vakfı Yayınları

Ankara`nın tarihi ve kültürel varlığını oluşturan değişik değerli yayınlar olmasına karşın, 1933 yılında Ernest Mamboury tarafından yazılan kılavuzdan bu yana kenti tüm yönleriyle ve özellikle Cumhuriyet dönemi yapıtlarıyla tanıtan yeterli bir yayının olmaması Vakfımızı böyle bir çalışmanın yapılmasına yönlendirmiştir.

Çalışmaların başlangıcında , kitaba girecek konuların belirlenmesi aşa..»»

Kemal Görmez

Oda Yayınları

ANKARA BIR METROPOL KENT SOSYAL YAPI-KIMLIK-YASAM»»
Armağan Kuloğlu

Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi Yayınları ***ASAM***

Afganistan`a yapılan müdahaleden sonra ABD tarafından, sıranın terörü yaratan veya destek veren diğer ülkelere de geleceği ifade edildiğinde, Irak`ın bu kapsam içinde öncelik alacağı düşünülmüş ve gelişen olaylar, böyle bir müdahale olasılığının yüksek olduğunu göstermiştir. Türkiye`nin içinde bulunduğu Jeopolitik ve stratejik konum, olası bir müdahalenin içinde olmasını zaruri kılmaktadır. Müdaha..»»
İhsan Tombuş

Bilgi Yayınevi

Cumhuriyet tarihinin en karışık en gizemli en ilginç cinayet davası.Öyle ki o tarihlerde İstanbul`a gelen ünlü polisiye roman yazarı Agatha Christie Ankara Cinayeti ile ilgilenmiş araştırma yaparak bilgi toplamış bu bilgileri değerlendireceğini söyleyerek `İşte gerçek ve canlı tam bir polis romanı` demişti.Cinayetin iki sanığından biri zamanın Genelkurmay Başkanı Kâzım Orbay`ın oğlu Haşmet Orbay`d..»»
Teceddün Ural

Etkin Yayınevi

ANKARA DUKALIGI»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa »