Para, gübre gibi etrafa yayılmazsa işe yaramaz. BACO [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Adana mafyası menderes kutlu Kitabı - Adana mafyası menderes kutlu Kitapları

Adana mafyası menderes kutlu konu başlığında toplam 7 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Adana mafyası menderes kutlu kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Reyan Tuvi

Doğan Kitap

SEYAHAT AKDENIZ ADANA SIDE ANTALYA DALYAN»»
Behçet Çelik

İletişim Yayınları

Adana, hiçbir zaman herhangi bir vilâyet olmadı. Kendine mahsus ve `dik`ti. `Esprisi` olan bir yerdi. Tantanası olan bir yerdi. Behçet Çelik elinizdeki kitabın Sunuş`unda belirtiyor; Adana`yı çağrıştıran öyle çok imge var ki: Sıcak, pamuk, portakal, pamuk işçileri, tekstil, kebap, şalgam, kabadayılık, küfür, edebiyat... Veya, Can Kozanoğlu`nun `dışardaki` Adanalı karikatürü hakkında söyledikleri: ..»»
İnan Keser

Ütopya Yayınevi

Kenti anlamanın yollarından biri kenti metin olarak görmek; kentteki bir etnik topluluğu incelemenin en önemli yollarından biri de, söz konusu etnik topluluğun, sosyal ilişki ve sosyal süreçlerdeki konumlanışıyla, metni nasıl yeniden ürettiği ve okuduğunu anlamaya çalışmaktır. Çünkü, kentin fiziksel mekânlarına ya da bir bütün olarak kente yüklenen anlam, farklı kültürel özelliklere sahip etnik..»»

Yavuz Yıldırım (Derleyen)Mustafa Uçar (Derleyen)

İletişim Yayınları

Adana takımları futbolun en üst katından uzun yıllardır uzaklar. İzmirlilerin yokluğu kadar çarpıcı bir eksik bu. Adana Demirspor, üç büyük şehir dışındaki en köklü kulüplerden biri, tam teşekküllü bir spor yurdu ve gerçekten bir “camia”. Adanaspor ise Eskişehirspor ve Sivasspor’la birlikte, Türkiye 1. Ligi’ni ikinci bitirmeyi başarabilmiş üç taşralıdan biri… Bu iki dokuz canlı kulüp arasındaki re..»»
Kolektif

İki Nokta Coğrafya Tarih ve Şehir Kültürü Yayınları

City Plan & Map Of Region »»
Aslı Emine Çomu

Libra Yayınları

Bu çalışma Türkiye ve Yunanistan arasında 1923'te gerçekleşen Nüfus Mübadelesini ve onun Adana şehri üzerindeki sosyal ve ekonomik etkilerini incelemektedir. Bu çalışma Adana şehrinin Nüfus Mübadelesi öncesi ve sonrasında, 1830-1927 yılları arasında, ekonomik ve sosyal hayatının karşılaştırılmasını sunmaktadır. Ayrıca bu çalışma Nüfus Mübadelesinin Türk kamuoyundaki etkilerini, özelli..»»
Yusuf Sarınay

İdeal Kültür Yayıncılık

1915'te son noktayı bulan Ermeni meseleleri belirli bir sürecin ardından ortaya çıkmıştır. Bu sürecin en önemli adımlarından birisi de 1909'da Adana'da meydana gelen Ermeni faaliyetleridir. Adana, Ermeniler için dini, tarihi ve stratejik bir öneme sahiptir. Eskiden Ermenilerin hüküm sürdüğünü iddia ettikleri Kilikya'yı diriltmek ve Ermeniliğin bir kısmını burada toplayarak Küçük Ermenistan'ı kurma..»»